Walka hokeistów trwa, choć półfinał się oddala. Energa przegrywa w Nowym Targu [STAN RYWALIZACJI]

09:03, 01.03.2019 FD Aktualizacja: 19:08, 01.03.2019
Skomentuj fot. archiwum fot. archiwum

Trwa walka o awans do półfinału w Polskiej Hokej Lidze. KH Energa Toruń dzielnie walczy z Podhalem Nowy Targ ale to Górale są o krok od awansu. Po porażce w Toruniu Stalowe Pierniki musiały uznać wyższość rywala w meczu pod Tatrami.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że wczorajsze (28.02) spotkanie było pokazem kapitalnej rywalizacji i umiejętności hokejowych. Obydwie drużyny walczyły o wygraną do samego końca ale Podhale wykazało się większym doświadczeniem i pozytywnym, sportowym cwaniactwem.

Cały mecz to wymiana ciosów. Najpierw gospodarze zaczęli od bardzo mocnego uderzenia i po 23 minutach gry prowadzili 2:0. Później Energa odpowiedziała bramką na 2:1. Podhale strzeliło kolejnego gola 10 minut później ale toruńscy zawodnicy odpowiedzieli natychmiastowo. Na tablicy wyników na nieco ponad 12 minut przed końcem widniał wynik 3:2. W końcówce lepsi byli niestety Górale, którzy strzelili na 4:2 i przypieczętowali swoją wygraną.

Teraz stan rywalizacji do czterech zwycięstw wynosi 3:2 dla Podhala. Energa nie może już więc przegrać. Przed Stalowymi Piernikami mecz w Toruniu i jeżeli na Tor-Torze uda się wygrać to kwestia awansu do półfinału rozstrzygnie się w Nowym Targu.

TatrySki Podhale - KH Energa Toruń 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

1:0 Bartłomiej Neupauer - Jakub Worwa (14:25)
2:0 Marcin Kolusz - Joonas Sammalmaa, Krystian Dziubiński (22:50, 5/4)
2:1 Siemion Garszyn - Dienis Trachanow, Daniił Oriechin (35:03, 5/4)
3:1 Eetu Koski - Marcin Kolusz, Jarosław Różański (45:32)
3:2 Dienis Trachanow - Siemion Garszyn, Daniił Oriechin (47:37, 5/4)
4:2 Oskar Jaśkiewicz - Jarosław Różański, Marcin Kolusz (57:25)