Zamknij
REKLAMA

Halowe mistrzostwa Polski weteranów z rekordem świata

12:59, 26.02.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Materiały partnera

Wynik, który w chodzie na 3000 metrów osiągnął Bogusław Seidel, był kapitalnym zwieńczeniem, jakże udanych, pod wieloma względami rekordowych 28. Halowych Mistrzostw Polski Masters, które w sobotę odbyły się w toruńskiej Arenie. Ten test przed marcowymi mistrzostwami świata zdali zarówno zawodnicy, jak i organizatorzy.

O tym, że będą to rekordowe mistrzostwa Polski było wiadomo jeszcze przed ich rozpoczęciem. Żadna z wcześniejszych edycji halowego czempionatu mastersów nie miała aż tak wysokiej frekwencji. Do udziału w zawodach, które obejmowały 13 konkurencji, zgłosiło się w sumie 476 zawodniczek i zawodników. Ostatecznie do rywalizacji stanęły 434 osoby, które łącznie zaliczyły prawie 800 osobostartów. 

Najwięcej zawodników wystartowało w biegu na 60 metrów (120 ze 136 zgłoszonych), pchnięciu kulą (110 ze 119) i na 200 metrów (101 ze 125). Poza mastersami i grupą oficjalnych zawodników PK wystartowała jeszcze grupa młodzieży trenującej w MKL-u Toruń. Najstarszym uczestnikiem zmagań był 93-letni Władysław Mielcarek z Bydgoszczy, który wystartował w konkursie pchnięcia kulą. Z kolei najstarszą uczestniczką czempionatu była o rok młodsza Elżbieta Kalinowska. 

Torunianka stanęła również stanęła do startu w pchnięciu kulą, a ponadto do biegów na 60 i 200 metrów. Zwłaszcza start pani Elżbiety na dystansie jednego okrążenia bieżni wywołał bardzo żywiołową relację innych zawodników i licznie zgromadzonej publiczności. Zawodniczka z Grodu Kopernika, przygotowująca się także do startu w marcowych mistrzostwach świata, ów bieg kończyła przy bardzo dużym aplauzie z trybun.

Odnotowano wiele znakomitych rezultatów, wśród których były m.in. halowe rekordy Polski i rekordy halowych mistrzostw Polski  w poszczególnych kategoriach wiekowych. Przysłowiową wisienką na torcie był wynik uzyskany w chodzie na 3000 metrów przez mistrza kraju w kategorii M70. Bogusław Seidel 15 okrążeń toruńskiej hali pokonał w czasie 15:39:00 (według przeliczników stosowanych przez PZLAM, to rezultat w przybliżeniu odpowiadający seniorskiemu wynikowi na poziomie 11:17:77), Warto nadmienić, że wynik jest już oficjalnie zatwierdzony. 

Sędzią głównym tej konkurencji podczas mistrzostw był Brian, Keaveney, czyli wiceprezydent World Masters Athletics, który w ostatnich dniach przebywał w Toruniu z techniczną wizytą jako delegat WMA i oceniał stan przygotowań miasta do mistrzostw świata. Rywalizacji najlepszych polskich mastersów towarzyszyły 2. Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy. 

Medycy walczyli w 12 konkurencjach. Na 32 osobostarty złożyły się zmagania 19 zawodniczek i zawodników. Najbardziej wartościowe wyniki indywidualne spośród nich zanotowali: Małgorzata Gąsowska w biegu na 200 metrów i Stefan Madej w pchnięciu kulą. Z kolei po dwa złote medale sięgnęli Jolanta Pełka-Witt (skok w dal i trójskok) oraz Leszek Stecuła (60m i 60ppł).

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone