Toruńscy hokeiści bliscy sensacji w lidze! Świetny wynik w Nowym Targu! Czy będzie półfinał?

15:07, 23.02.2019 FD Aktualizacja: 21:22, 23.02.2019
Skomentuj fot. archiwum fot. archiwum

Przed sezonem nawet najwięksi optymiści nie oczekiwali takiego wyniku od hokeistów KH Energi Toruń. Stalowe Pierniki jak lwy walczą o półfinał Polskiej Hokej Ligi. Tym razem po niezwykle emocjonującym meczu pokonali Podhale w Nowym Targu!

Dotychczasowe starcia ćwierćfinału fazy play-off były bardzo bogate w wydarzenia. Zarówno pierwsze jak i drugie spotkanie Energi i Podhala (w Nowym Targu Podhale wygrało 5:2 a w Toruniu 2:1 dla gospodarzy) przyniosło dreszcze do ostatniej sekundy! Nie inaczej było tym razem.

Początek meczu zgodnie z przewidywaniami należał do Podhala. W 11:41 pierwszej tercji gola w przewadze strzelił Michalski. Stracona bramka nie podłamała torunian. W drugiej tercji wyrównał (również grając w przewadze) Orekhin. Stało się jasne, że kolejne starcie tych drużyn będzie walką do samego końca.

Tę wygrali zawodnicy Energi. 11 minuta i 42 sekunda trzeciej tercji zdecydowała, że spotkanie nr 3 wygrały Stalowe Pierniki. Gola dla naszej drużyny strzelił Karczocha.

W rywalizacji do czterech wygranych toruński klub hokejowy prowadzi 2:1. Awans do półfinału jest coraz bliżej. Teraz rywalizacja przenosi się do Torunia. Jeżeli nasi zwyciężą, to ogromny sukces będzie na wyciągnięcie ręki.