Gol w ostatnich sekundach! Cóż za emocje na Tor-Torze! Hokeiści Energi przedłużają szansę na awans

09:30, 20.02.2019 FD Aktualizacja: 09:43, 20.02.2019
Skomentuj fot. archiwum fot. archiwum

Spotkania z Podhalem Nowy Targ w play-offach Polskiej Hokej Ligi obfitują w wielkie emocje! Po porażce w Nowym Targu hokeiści toruńskiej Energi pałali żądzą rewanżu. Dokonali tego z nawiązką!

W spotkaniu otwierającym fazę play-off (historycznym, bo torunianie w decydującej fazie ligi nie grali od lat) Podhale wygrało 5:2. Choć wynik pokazywał, że mecz był jednostronny to obydwie drużyny stworzyły świetne i bardzo wyrównane widowisko. Podobnie było w Toruniu.

Pierwsza bramka meczu padła dopiero pod koniec pierwszej tercji. Torunianie wykorzystali grę w przewadze i krążek do bramki wbił Daniil Orekhin. W drugiej odsłonie spotkania Podhale dążyło do odrobienia strat. W 5 minucie i 15 sekundzie Górale trafili i na tablicy zrobiło się 1-1.

Gdy wydawało się, że zebranych na Tor-torze kibiców czeka dogrywka, stało się nieprawdopodobne. Na 23 sekundy przed końcem meczu bramkę zdobył Piotr Naparło i zapanował szał! Takiej radości zebranych nie było już od dawna. Wygrana sprawiła, że awans do półfinału i walka o medale PHL stała się naprawdę realna. Przypomnijmy, że do czwórki wejdzie drużyna, która jako pierwsza wygra cztery spotkania. Przed nami więc jeszcze bardzo długa droga!