Zamknij
REKLAMA

Mentor Toruń Cup 2019 na Tor-Torze - przyjdź i podziwiaj najlepszych

13:36, 07.01.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Redakcja

W dniach 8 – 13 stycznia na toruńskim lodowisku TOR-TOR wystąpi około 350 zawodniczek i zawodników z 36 krajów w  międzynarodowych zawodach w łyżwiarstwie figurowym dzieci, juniorów i seniorów pn. „Mentor Toruń Cup 2019”. Zwieńczeniem zawodów będzie uroczysta gala łyżwiarstwa figurowego zaplanowana na sobotę 12 stycznia, która rozpocznie się o godz. 17.00.

Do tegorocznych zawodów zakwalifikowano około 350 łyżwiarzy z 36 krajów całego świata. Do Torunia przyjadą łyżwiarze z odległych krajów, takich jak Australia, Nowa Zelandia, Brazylia, USA, Chiny, Taipei, Japonia, Meksyk.  Na toruńskim lodowisku zaprezentują się również znakomici łyżwiarze z  Rosji, Białorusi, Azerbejdżanu, Armenii, Ukrainy, Łotwy, Litwy. W tym gronie znajdą się olimpijczycy, medaliści mistrzostw świata i Europy.

Oczywiście zobaczymy też toruńskich olimpijczyków, parę taneczną Natalię Kaliszek i Maksyma Spodyriewa - 14. miejsce w igrzyskach 2018 r. 10 para Mistrzostw Europy 2018, pięciokrotni mistrzowie Polski. Ich taniec rytmiczny, będzie można obejrzeć w piątek 11 stycznia po godz. 13.30, a dowolny w sobotę 12 stycznia po godz.14.00. Oprócz olimpijskiego duetu, MKS Axel reprezentować będzie liczna grupa zawodniczek i zawodników, wśród nich syn toruńskich trenerów Doroty i Mariusza Siudków - Ryszard Siudek, który wystąpi w kategorii srebrnej.

Największymi gwiazdami zawodów będą Madison Chock i Evan Bates  - reprezentanci USA  w konkurencji par tanecznych, wicemistrzowie świata z 2014 roku i trzecia para świata  z 2015, piąte miejsce w 2018 roku; w ubiegłorocznych zimowych igrzyskach w Korei Południowej zajęli 9. miejsce.  W konkurencji par tanecznych, chiński duet Shiyue Wang i Xinyu Liu – 22. miejsce  w igrzyskach zimowych 2018 w Korei, 18. miejsce w mistrzostwach świata. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacji solistów Brendana Kerry z Australii, 20. zawodnika igrzysk w Korei z Hayrapetyanem Slavikiemz Armenii.

Wśród kobiet trzy zawodniczki startujące w Mentor Toruń Cup 2019 to uczestniczki zimowych igrzysk w Korei w 2018 roku. Nie mniejsze osobistości będę również po stronie kadry trenerskiej, jak chociażby Brian Joubert, mistrz świata i trzykrotny mistrz Europy a obecnie trener zawodników francuskich.

Rywalizacja na tafli lodowiska będzie trwała codziennie w dniach 8-13 stycznia br.  w następujących kategoriach: Senior, Junior, Junior Młodszy (Novice).  Oprócz nagród i medali zawodnicy będą walczyć o punkty światowego rankingu ISU, który jest podstawą do tworzenia rozstawienia zawodników w grupach podczas ME i MŚ. Turniej „Mentor Toruń Cup 2019” jest nadal największą międzynarodową imprezą w tej dyscyplinie w Polsce i pozostaje  na liście rekomendowanych zawodów na świecie. Dodać trzeba, że dla wielu zawodników toruńskie zawody będą ostatnim oficjalnym występem przed Mistrzostwami Europy, które w dniach 21-27 stycznia odbędą się w Mińsku na Białorusi.

Zawody zwieńczy widowiskowa Gala Łyżwiarska, która odbędzie się w sobotę 12 stycznia, początek o godz.17.00., lecz warto przyjść już wcześniej, bowiem ok. godz. 16.30  odbędzie się dekoracja medalowa seniorów. W ten wyjątkowy wieczór na tafli zaprezentują się najlepsi zawodnicy, medaliści poszczególnych kategorii w swoich popisowych, niezwykle efektownych programach. 

Dodatkową atrakcja tego wydarzenia  będzie występ aktualnej mistrzyni Polski w kategorii seniorów Ekateriny Kurakovej. Od sierpnia 2019 roku Katia będzie mogła reprezentować Polskę w zawodach ISU, obecni zawodniczka MKS Axel na co dzień trenuje w Toronto. Wystąpi ona w Gali Łyżwiarskiej na zakończenia zawodów.

Słowem przed nami tydzień sportowej rywalizacji, podsumowanej barwnym widowiskiem, które od lat cieszy się ogromnym zainteresowanie sympatyków łyżwiarstwa figurowego Torunia i regionu. Należy podkreślić, że wstęp na zawody Mentor Toruń Cup 2019 i Galę jest bezpłatny. 
Warto dodać, że hala podczas zawodów będzie dodatkowo ogrzewana.

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone