Pierwszy, noworoczny start zawodników i zawodniczek Centurii

11:42, 07.01.2019 online Aktualizacja: 11:43, 07.01.2019
Skomentuj Fot. Nadesłana Fot. Nadesłana

Dziesiątka Centurian zainaugurowała nowy rok startowy turniejem w podpoznańskim Swarzędzu.

Pierwszego dnia zawodów startowała połowa naszych zawodników (kadeci) – Maja Błażejewska wygrała Puchar Polski P2 w taekwondo olimpijskim (kadet – 59 kg)! Na wyróżnienie zasługuje debiut w kadecie Moniki Downar, do tego po długiej kontuzji stopy. Monika wygrała pierwszą walkę i odpadła po drugiej, zaciętej. Antonii Lewandowski przegrał dopiero w dogrywce o złote trafienie. Bez medali także Agata Dondalska i Milena Downar.

Drugi dzień wielkopolskiego Pucharu Polski to występy pięciu toruńskich młodzików. Troje z nich wywalczyło medale! Jonasz Wiśniewski przywiózł na Kujawy złoty medal w kategorii open chłopców. Jan Nowakowski był drugi w kategorii -44 kg, podobnie Zuzanna Błażejewska w -33 kg, co zaowocowało dwoma srebrnymi medalami Pucharu Polski! Bez medalu Antonina Pudełek (pierwsza walka wygrana, w drugiej odpadła), a także Robert Downar.