Zuzanna Błażejewska najlepszą zawodniczką kujawsko ? pomorskiej ligi Taekwondo Olimpijskiego

12:50, 26.11.2018 Informacja prasowa Aktualizacja: 12:52, 26.11.2018
Skomentuj Fot. Nadesłana Fot. Nadesłana

Zuzanna Błażejewska z toruńskiej Centurii została najlepszą zawodniczką (bez podziału na kategorie wiekowe!) kujawsko – pomorskiej ligi Taekwondo Olimpijskiego, której trzy edycje odbyły się na przełomie całego roku w Bydgoszczy. W sumie niespełna dziesięcioletnia torunianka zdobyła 12 medali w tym aż 9 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe.

Na 1. edycji ligi: - techniki szybkościowe: 2 razy 1 miejsce, - układy formalne: 1 miejsce, - walki: 1 miejsce. Na 2. edycji ligi: techniki szybkościowe: 2 razy 1 miejsce, - układy formalne: 6 miejsce, - walki: 1 miejsce. Na finale ligi, który odbył się 25 listopada (startowało w nim ponad 200 młodych zawodników w tym 14 z Torunia!): techniki szybkościowe: 2 i 3 miejsce, - układy formalne: 3 miejsce, - walki: 2 razy 1 miejsce.

Zuzia prócz medali otrzymała pamiątkowy puchar oraz voucher na zakupy w jednym z dużych sklepów sportowych, co jest jej pierwszym skromnym zarobkiem na uprawianym sporcie. Prócz szczególnego wyróżnienia dla Zuzanny, najlepszą kadetką Ligi została Torunianka Agata Dondalska. KS Centuria Toruń w kujawsko-pomorskiej Lidze Taekwondo WT zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji klubowej (wygrali gospodarze, czyli UKS 10 Bydgoszcz), za co otrzymała puchar oraz tarczę do treningów.