Zamknij
REKLAMA

Pierwsze mecze za toruńskimi curlerami. Jak im poszło?

10:51, 06.11.2018 | Informacja prasowa
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

Dwa zwycięstwa i jedna porażka - to bilans drużyny Toruńskiego Klubu Curlingowego w pierwszej turze meczowej Polskiej Ligi Curlingu 2018/2019. Po trzech rozegranych spotkaniach torunianie zajmują pierwszą lokatę w tabeli.

W miniony weekend (3-4 listopada 2018) swoje mecze rozgrywały cztery, z ośmiu drużyn uczestniczących w curlingowej ekstraklasie. Toruńska ekipa TKC Jakubowski zaczęła od porażki 2 do 4 z zespołem Krakowskiego Klubu Sportowego - KKC Chudziński. Ale kolejne dwa mecze były już dla nas udane: team skipa Bartosza Jakubowskiego pokonał 6 do 5 łódzką drużynę POS Grzelka oraz 8 do 4 drużynę POS Augustyniak - także z Łodzi.

- Zaczęliśmy od przegranej, pomimo niezłej gry, z Krakowem, dla którego ten mecz był udanym rewanżem po porażce z naszą drużyną na turnieju w Toruniu, miesiąc temu - mówi toruński skip Bartosz Jakubowski. - W dwóch kolejnych meczach graliśmy wyśmienicie i udało się je wygrać. Te wygrane są dla nas szczególnie cenne, bo po raz pierwszy pokonaliśmy w rozgrywkach ligowych zespół Aleksandra Grzelki, a po raz pierwszy w historii naszej rywalizacji wygraliśmy mecz ze skipem Andrzejem Augustyniakiem. Ale przede wszystkim cieszy dobra forma i wysoka jakość gry wszystkich zawodników naszej drużyny.

W kolejnych turach Polskiej Ligi Curlingu, które odbędą się w pierwszy weekend stycznia i ostatni weekend lutego 2019 r. torunianie zagrają jeszcze cztery mecze z drużynami z: Katowic (aktualni Mistrzowie Polski), Warszowic, Sopotu oraz Gliwic.

Wszystkie mecze PLC odbywają się w hali curlingowej Curling Lódź. Udział drużyny Toruńskiego Klubu Curlingowego w rozgrywkach Polskiej Ligi Curlingu jest wspierany finansowo przez Gminę Miasta Toruń.

(Informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone