Energa bez szans w podwójnym starciu z Tauron GKS Katowice [ZDJĘCIA]

09:04, 13.10.2018 MM Aktualizacja: 09:23, 13.10.2018
Skomentuj Fot. Joanna Zdancewicz Fot. Joanna Zdancewicz

W czwartek i piątek KH Energa Toruń dwukrotnie mierzyła się na Tor-Torze z Tauron GKS Katowice. Dwukrotnie wyraźnie górą byli przyjezdni, którzy wygrali 6:2 i 3:0.

Katowiczanie to aktualni wicemistrzowie Polski, którzy są jednym z faworytów do złotego medalu w tym sezonie. Tym razem podopiecznym Juryja Czucha nie udało się sprawić niespodzianki jak w spotkaniu z GKS Tychy. W czwartek goście byli wyraźnie lepsi, zwyciężając 6:2.

Wynik spotkania został ustalony już w pierwszej tercji wygranej przez GKS 3:0. W drugich 20 minutach nasz zespół był już w stanie nawiązać równorzędną walkę. Skończyło się 2:2 po dwóch trafieniach Siemona Garszyna. Wynik w trzeciej odsłonie na 6:2 ustalił dobrze znany w Toruniu Bartosz Fraszko. Oprócz niego na listę strzelców w zespole GKS wpisywali się: Laakkonen, Łopuski, Pasiut, Sawicki, Rohtla.

Zdjęcia z czwartkowego spotkania do obejrzenia TUTAJ

KH Energa Toruń - Tauron GKS Katowice 2:6 (0:3, 2:2, 0:1)

KH Energa Toruń: Spesny (Bojanowski) - Walter, Parizek, Demyanyuk, Mentsiuk, Minge - Trakhanov, Kamienkou, Orekhin, Korchokha, Garshin - Jaworski, Zieliński, Naparło, Wiśniewski, Biały - Skólmowski, Lidtke, Kalinowski, Olszewski, Dołęga.

TAURON GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Heikkinen, Wanacki, Wronka, Rohtla, Łopuski - Cakajik, Devcecka, Laakkonen, Pasiut, Malasiński - Tomasik, Krawczyk, Fraszko, Urbanowicz, Krężołek - Skokan, Wysocki, Maciej Rybak, Sawicki, Michał Rybak.

W drugim meczu rozgrywanym w piątek również górą byli katowiczanie. Co prawda pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem, to w kolejnych dwóch swoją wyższość udowodnili przyjezdni.  Strzelanie rozpoczął Łopuski, a drugiego gola dołożył Malasiński. Na 3:0 wynik spotkania ustalił Wanacki.

Po dwóch porażkach z rzędu Energa przesunęła się w tabeli na 6. miejsce. Kolejny mecz ligowy torunianie rozegrają na wyjeździe. 17 października zmierzą się z Kadrą PZHL.

KH Energa Toruń - Tauron GKS Katowice 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

KH Energa Toruń: Spesny (Bojanowski) - Parizek, Walter, Minge, Mentsiuk, Demyanyuk - Kamienkou, Trakhanov, Garshin, Korchokha, Orekhin - Zieliński - Jaworski, Biały, Wiśniewski, Naparło - Lidtke, Skólmowski, Husak, Olszewski, Kalinowski

TAURON GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Heikkinen, Wanacki, Wronka, Rohtla, Łopuski - Cakajik, Devecka, Laakkonen, Pasiut, Malasiński - Tomasik, Krawczyk, Fraszko, Urbanowicz, Krężołek - Skokan, Wysocki, Maciej Rybak, Sawicki, Michał Rybak