Zamknij
REKLAMA

Świetne występy kolarek i kolarzy Pacifika na koniec sezonu

13:32, 12.10.2018 | Oprac. MM
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

Sezon szosowy dobiegł końca. W weekend rozegrane zostały mistrzostwa Polski w jeździe dwójkami i drużynowej na czas. Reprezentanci Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific przywieźli z nich aż pięć medali. 

Jednym z ostatnich szosowych zmagań  w sezonie 2018 dla zawodników Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific były Mistrzostwa Polski w jeździe dwójkami i drużynami na czas, w tym roku rozegrane w miejscowości Golczewo. Pierwszego dnia zmagań, rozegrano „pary”. Świetny wyścig pojechały siostry Paulina i Kamila Pastuszek wygrywając w swojej kategorii wiekowej.

To jednak nie koniec pozycji medalowych. Torunianie zdobyli jeszcze dwa brązowe medale. Na trzecim miejscu podium w elicie kobiet uplasowała się para Karolina Karasiewicz i Magdalena Sadłecka, ich sukces powtórzyli juniorzy, Karol Wawrzyniak i Adrian Marzec, również meldując się na trzecim miejscu. Ogromny pech spotkał parę orliczek- Karolinę Kumięgę i Nikolę Różyńską, które z powodu dwóch defektów straciły szansę na walkę o pozycje medalowe.

Następnego dnia do walki o medale przystąpiły drużyny. Tutaj ponownie mogliśmy się cieszyć z sukcesu Fitnessek. W elicie kobiet srebrny medal zdobyła drużyna w składzie: Karolina Karasiewicz, Karolina Kumięga, Nikola Różyńska i Magdalena Sadłecka, niewiele tracąc do zwyciężczyń. Wiele radości sprawiła nam młodsza drużyna orliczek, która pomimo jazdy w trzyosobowym składzie, Paulina Pastuszek, Anna Sagan, Patrycja Lorkowska, wdarła się na podium i wywalczyła brązowy medal. O medal otarli się również nasi juniorzy, pod przewodnictwem trenera Mariana Krycha, w składzie: Karol Wawrzyniak, Adrian Marzec, Aleksander Nikiel i Bartek Małkiewicz, niewiele tracąc do podium i zajmując czwartą lokatę.

Mistrzostwa Polski w jeździe dwójkami i drużynami na czas były dobra okazja do dokonania zaległych dekoracji z mistrzostw Polski w kryteriach ulicznych w sezonie 2018. Było to dla nas szczególnie doniosłe wydarzenie gdyż wywalczyliśmy sześć medali, w tym trzy tytuły mistrza Polski. Niezwykle owocne dla zawodniczek i zawodników toruńskiego Pacificu okazały się Mistrzostwa Polski w kryterium ulicznym. Impreza sportowa od kolarek i kolarzy wymagała świetnego przygotowania przez cały sezon, bowiem mistrzostwa rozgrywane były w formie cyklu imprez, a zwycięzcą okazywał się zawodnik z największa ilością punktów zebranych w całej serii zawodów. 

Oczywiście na wysokości zadania stanęli reprezentanci TKK Pacific, przywożąc aż sześć medali, w tym trzy złote. W elicie kobiet mistrzynią Polski została Karolina Karasiewicz (TKK Pacific), wyprzedając swoją klubowa koleżankę Katarzynę Brewińska (TKK PACIFIC) i Annę Harkowska (GIANT – LIV O.K.S. „WARMIA I MAZURY”). Trzecią orliczką w stawce okazała się Nikola Różyńska (TKK Pacific), ulegając Dorocie Przęzak (LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW) i Marcie Lach (MAT ATOM DEWELOPER).

Mistrzowski tytuł w kategorii juniorka wywalczyła nasza multimedalistka Paulina Pastuszek (TKK Pacific), pokonując Dominikę Włodarczak (MLKS Wieluń) i Karolinie Stępień (LKKS Bełchatów).  Zwycięstwo w juniorach i tytuł Mistrza Polski padł łupem Karola Wawrzyniaka (TKK Pacific), na drugim miejscu uplasował się Jakub Byczkowski (UKS MOTO AGBUD STELWELD JELCZ), a na trzecim Aleksander Nikiel (TKK Pacific).

Podsumowując zawodnicy TKK „Pacific” powiększyli swój dorobek medalowy w sezonie 2018 o kolejnych 11 medali mistrzostw Polski.

(Oprac. MM)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone