Energa Toruń pokonuje mistrzów Polski! Na ich lodowisku

20:11, 07.10.2018 MM Aktualizacja: 20:32, 07.10.2018
Skomentuj Fot. Joanna Zdancewicz Fot. Joanna Zdancewicz

Energa Toruń pokonała na wyjeździe GKS Tychy 2:0. To wielki sukces podopiecznych Juryja Czucha, którzy po piątkowej porażce na Tor-Torze z Zagłębiem Sosnowiec pokazali wielką klasę.

Katem tyszan okazał się niezawodny w ostatnich dniach Robert Karczocha. Kluczowa dla losów tego spotkania okazała się druga tercja, w której Rosjanin dwukrotnie pokonywał bramkarza gospodarzy.

Karczocha w odstępie dwóch minut zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo. Najpierw w 34. minucie wykazał najwięcej zimnej krwi w zamieszaniu podbramkowym, a chwilę później dobił strzał Roberta Karczochy.

Nasz zespół pokazał wielką kulturę gry. Na słowa uznania zasługuje przede wszystkim gra defensywna Stalowych Pierników. Po piątkowej porażce po rzutach karanych na Tor-Torze z Zagłębiem Sosnowiec, drużyna podniosła się i pokazała charakter.

W tabeli Energa jest na 4. miejscu z dorobkiem 18 punktów. Już w czwartek, 11 października, torunianie podejmą na Tor-Torze Tauron GKS Katowice.

GKS Tychy - Energa Toruń 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

GKS Tychy: Lewartowski, Murray - Pociecha, Ciura, Sykora, Komorski, Michnow, Bryk, Bizacki, Gościński, Rzeszutko, Bagiński, Kotlorz, Novajovsky, Klimienko, Cichy, Szczechura, Dorofiejew, Klimienko, Jeziorski, Galant, Witecki

Energa Toruń: Spesny, Bojanowski - Parizek, Walter, Minge, Mianciuk, Demjaniuk ,Kamienkow, Trachanow, Garszyn, Karczocha, Oriechin, Zieliński, Jaworski, Biały, Wiśniewski, Naparło, Lidtke, Skólmowski, Husak, Olszewski, Kalinowski