Zamknij

Łączy ich wielka pasja do sportu. Są zawsze uśmiechnięci, a przy tym piekielnie silni

13:25, 14.09.2018 | Oprac. MM/Katarzyna Walenta
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

To był mocny sezon klubu, ciężko przepracowany i zwieńczony największymi jak dotychczas sukcesami sekcji triathlonowej. Zawodnicy Toruń Multisport Team (TMT) mogą pochwalić się osiągnięciami na najwyższym poziomie. 

Do najważniejszych możemy zaliczyć sukces Roberta Kluszczyńskiego i Michała Plucińskiego, którzy zdominowali cały cykl Tirathlon Energy, wygrywając w swoich kategoriach wiekowych i jednocześnie zajmując odpowiednio 3. i 4. miejsce open na 1/4 i 1/8 dystansu Ironman (koniecznym był start w 4 imprezach z tego cyklu organizowanych w całej Polsce, można było ich zobaczyć też na zawodach w Chełmży). 

Rafał Kranich podczas zawodów w Gniewinie zajął drugie miejsce w swojej kategorii na dystansie bardziej wytrzymałościowym jakim jest ½ IM (1,9 km pływanie, 90 km rower i 21,5 km bieg). Mariusz Kluszczyński, rozjeżdżał z kolei konkurencję na wyścigach kolarskich, w tym na Toru de Pologne Amatorów. Olbrzymim sukcesem był również start całej drużyny podczas tegorocznego Enea Bydgoszcz Triathlon. Wszystkie 4 wystawione przez TMT sztafety na 1/8 IM (475 m pływanie, 22,5 km rower, 5,5 km bieg) znalazły się bowiem w pierwszej dziesiątce open, a dwie na 2. i 3. miejscu. 

- W drużynie siła – podkreśla Katarzyna Walenta Prezes Zarządu TMT i jednocześnie zawodniczka. – Naszą przewagą jest rodzinna atmosfera w klubie i jego międzypokoleniowy charakter. Wspieramy się wzajemnie i motywujemy do treningów, a podczas zawodów nogi i ręce, wraz z dopingiem drużyny same niosą. Dla mnie samej triathlon stał się fajną zabawą (Pani Katarzyna jest utytułowaną pływaczką i wraz z przyjaciółką z pływania Magdaleną Ładysz zakładały TMT kilka lat temu). Bardzo motywuje mnie rywalizowanie w zupełnie nowej dla mnie dyscyplinie, a jak już dochodzą do tego sukcesy i miejsca na podium, to czego chcieć więcej (pani Katarzyna wygrała w tym roku, m. in. w 1/8 IM w swojej kategorii podczas Castle Triathlon Malbork). 

Wśród nich jest wielu byłych wyczynowców, którzy zawsze służą radą i dają świetny przykład czym jest trening, jak i zupełnie nowi zapaleni amatorzy tego sportu, którzy z kolei niesamowicie się rozwijają. 

- Jesteśmy bardzo otwarci zarówno na nowych członków jak i na współpracę z innymi klubami i sponsorami. Miasto Toruń oraz Województwo Kujawsko – Pomorskie wspiera nas głównie w zakresie pływania, bo z tego sportu wywodzi się TMT, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Sądzimy przy tym, że z kolejnym sezonem możemy liczyć na wsparcie w związku z prężnie rozwijającą się sekcją triathlonu. Jest to sport, który daje wiele satysfakcji ale trzeba też ciężko pracować aby odnieść swoje wymarzone cele, zarówno te małe  – ukończyć, jak i duże – wygrać – dodaje Katarzyna Walenta. 

Każdego potencjalnego zawodnika lub sponsora zachęcają do kontaktu, a na prośbę, redakcja poda odpowiedni numer kontaktowy. Klub na dziś liczy 61 członków, w tym prawie 20 to triathloniści. 

(Oprac. MM/Katarzyna Walenta)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone