Zamknij

Budowlani przed startem sezonu – co słychać w toruńskiej siatkówce?

10:50, 13.09.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
fot. materiały archiwalne

Do startu sezonu I ligi kobiet zostało już trochę ponad dwa tygodnie. Jak do sezonu przygotowane są siatkarki Budowlanych Toruń? Jaki cel stawiają sobie przed rozgrywkami? 

W klubie od ubiegłego sezonu zmieniło się właściwie prawie wszystko. Prawie, bo praktycznie niezmieniony został skład działaczy Budowlanych. Za organizację odpowiadają więc w klubie te same osoby, ale poza tym to zupełnie inna drużyna 

Rewolucja w składzie 

Drużyna toruńskich siatkarek została kompleksowo wymieniona. Pożegnano się ze wszystkimi siatkarkami. Zawodniczkami dalej będzie kierował jednak trener, Mirosław Zawieracz, który rok temu próbował podnieść Budowlanych z zapaści.  

Klub postawił na zawodniczki młode, ale doświadczone. Niektóre mają na swoim koncie spore sukcesy w kategoriach juniorskich. Nowe siatkarki Budowlanych potrafią grać o najwyższe cele – wiele z nich reprezentowało barwy klubów ekstraklasowych.  

Największą gwiazdą klubu będzie z pewnością Dominika Sieradzan-Minicz. 38-letnia zawodniczka zdobywała z Muszynianką Muszyna mistrzostwo Polski i brązowy medal ligi. Na niej będzie opierało się doświadczenie drużyny. 

Walka o... 

W klubie podkreślają, że przed Budowlanymi bardzo trudny sezon. Spadek do I ligi będzie sporą próbą dla wielu osób związanych z toruńską siatkówką kobiet. Nastawienie jest jednak bojowe. 

- Będziemy walczyć o każdy punkt – zapowiada Radosław Zieliński. - W tym roku celem jest spokojne utrzymanie, a nawet środek tabeli. Gdy pojawi się szansa na awans, z pewnością będziemy chcieli ją wykorzystać.  

Widać, że w klubie mają pomysły na rozwój. Ostatnią ciekawostką jest wspólny trening Budowlanych i siatkarek z Kolumbii. Młode adeptki z Ameryki Środkowej zwiedziły Toruń, a przy okazji sprawdziły swoje umiejętności w starciu z polską drużyną. 

(.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

dltdlt

1 0

Czy prezesem jest nadal ten sam pan który nie jest wiarygodny ? 21:57, 13.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone