Zamknij
REKLAMA

Jest drugim w historii, który może dostąpić tego zaszczytu. Potrzebne są jednak duże pieniądze

08:55, 12.07.2018 | MM
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

Robert Wojnar, toruński triathlonista, zakwalifikował się na mistrzostwa świata, które odbędą się 13 października na Hawajach. Aby jednak mógł spełnić swoje marzenia, potrzebne są pieniądze. Wyjazd jest bowiem bardzo kosztowny, a bez wsparcia finansowego panu Robertowi ciężko będzie wyjechać do Kona. 

Robert Wojnar jest byłym kolarzem toruńskiego Pacifika, wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, uczestnikiem mistrzostw świata, Europy oraz dwukrotnie startował w Tour de Pologne. Obecnie trenuje triathlon.

W ubiegłą niedzielę startował w mistrzostwach Europy na dystansie Ironman we Frankfurcie nad Menem. Do pokonania było 3800 metrów pływania, 185 km rowerem ( trasa była wydłużona ze standardowych 180 km z powodu prac drogowych ) oraz bieg maratoński czyli 42195 m na koniec. Zawody wygrał najlepszy i najbardziej utytułowany obecnie zawodnik na świecie Niemiec Jan Frodeno. W pokonanym polu pozostawił prawie 3000 zawodników,

Panu Robertowi z czasem 9 godzin 26 minut i 24 sekundy udało się wywalczyć 45. miejsce open (był najlepszy z Polaków ) i 5. miejsce w kategorii wiekowej, co dało mu kwalifikacje na odbywające się 13 października mistrzostwa świata w Kona na Hawajach. To drugi, po nieżyjącym Andrzeju Majchrzakowskim, torunianin, któremu udało się zakwalifikować na te zawody. Wyjazd za ocean wiąże się jednak ze sporymi kosztami, dlatego pan Robert za naszym pośrednictwem prosi o wsparcie finansowe. 

Niestety koszty takiego wyjazdu są bardzo wysokie i przydałoby się jakieś wsparcie finansowe, więc jeśli jakaś firma czy osoba chciałaby pomóc, to zapraszam do kontaktu. 

Kontaktować można się choćby za pośrednictwem mediów społecznościowych (TUTAJ) lub naszej redakcji. 

(MM)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

JoJo

2 3

Bawic się każdy może.Bogatemu wszystko wolno.Za swoje .Lub sponsora prywatnego. 10:27, 13.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone