Zamknij
REKLAMA

Świetne starty młodych kolarzy Copernicusa podczas prestiżowych zawodów

14:44, 14.05.2018 | MM, Informacja prasowa
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

W miniony weekend był bardzo intensywny i jednocześnie udany dla zawodników akademii kolarskiej Copernicus. Juniorzy młodsi walczyli na  dwóch frontach - na torze we Wrocławiu w Pucharze Polski i na szosie w XV Międzynarodowym Wyścigu Etapowym Szlakiem Jury.

W pierwszej z tych imprez, Bartosz Rutkowski został zwycięzcą sprintu klasycznego, a w konkurencji keirin zajął 6. miejsce, tym samym zdobywając kwalifikację na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, gdzie będzie z pewnością jednym z faworytów.

W wyścigu etapowym w okolicach Częstochowy podopieczny Marcina Mientkiego zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, przegrywając tylko o sekundę cały wyścig. Warto nadmienić, że do 4. etapu był liderem wyścigu po zwycięstwie w jeździe indywidualnej na czas drugim etapie. 

Z kolei w Świeciu nad Osą rywalizowali najmłodsi adepci akademii Michała Kwiatkowskiego w międzywojewódzkich mistrzostwach. W kategorii młodzik najlepszy okazał się Dominik Ratajczak natomiast w kategorii żak 2. miejsce zajął Kacper Mientki, trzeci był Szymon Gawarkiewicz.

(MM, Informacja prasowa)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone