REKLAMA

Toruń gospodarzem kolejnej imprezy! I ty możesz wziąć w niej udział

11:42, 07.12.2017 | MM, Informacja prasowa
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

W niedzielę, 17 grudnia, odbędą się 2. Drużynowe Halowe Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce. W zmaganiach może wziąć udział praktycznie każdy, kto ukończył 35 lat.

Lekkoatletyka w wydaniu masters została stworzona z myślą o rywalizacji zawodników mających wieloletnie doświadczenie w tymże sporcie. Na bieżniach, skoczniach i rzutniach nie brakuje prawdziwych sław „lekkiej” z całym gronem olimpijczyków włącznie. Do walki z mistrzami może stanąć jednak w zasadzie każdy, kto spełnia jasno określone kryterium wiekowe.

- W dniu zawodów trzeba mieć ukończone co najmniej 35 lat – mówi Wacław Krankowski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. - Poza tym liczą się głównie dobre chęci, gdyż rywalizacja w naszym gronie nie jest droga. Zależy nam głównie na zdrowiu i dobrej zabawie w jak najliczniejszym gronie. Najmłodsi mastersi mają 35 lat. Najstarszym przedstawicielem tego grona jest 107-letni Stanisław Kowalski ze Świdnicy, który w ciągu trzech ostatnich lat kilkukrotnie gościł w Toruniu na zawodach.

Najbliższe mistrzostwa, które 17 grudnia odbędą się w hali przy ul. Bema, mają charakter drużynowy. Będzie to rywalizacja pomiędzy województwami, jednak do reprezentacji regionu każdy może zgłosić się na własną rękę. Weterani lekkiej atletyki i amatorzy tego sportu powalczą w takich konkurencjach jak choćby biegi na dystansach 60, 200, 400, 800 i 3000m, w chodzie na 3000m, pchnięciu kulą, skoku w dal, wzwyż, trójskoku i rzucie ciężarkiem. Otwarcie zawodów przewidziane jest na godz. 9.45, zakończenie – na 15.30.

Drużynowy czempionat jest elementem przygotowań do lutowych indywidualnych mistrzostw Polski oraz  8. Halowych Mistrzostw Świata Masters, które odbędą się w Toruniu w marcu 2019 roku. Właśnie w związku z przygotowaniami do tej drugiej imprezy już za kilka dni do grogu Kopernika przyjedzie delegacja World Masters Athletics, czyli światowego związku masters, z prezydentem tej organizacji, Stanem Perkinesem, na czele. Delegacji będą wizytowali m.in. obiekty, na których za kilkanaście miesięcy do rywalizacji staną lekkoatleci z prawie 100 krajów. Także te zawody będą otwarte dla wszystkich chętnych, którzy spełnią kryterium wiekowe.

- Zapraszamy wszystkich do reprezentacji regionu, a w dalszej perspektywie do reprezentacji Polski – podkreśla Wacław Krankowski. - Chcemy godnie zaprezentować się jako gospodarze i dlatego zależy nam na jak najliczniejszej kadrze na mistrzostwa świata w 2019 roku. Bardzo chcielibyśmy, żeby w tej reprezentacji znalazło się jak najwięcej torunian. Dzięki otwartej formule mistrzostw wiele osób może spełnić swoje marzenie o starcie w zawodach z orłem na piersi.

Rejestracja na najbliższe zawody trwa do 11 grudnia. Więcej informacji na temat drużynowych mistrzostw Polski oraz innych wydarzeń, które organizuje Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters znajduje się na stronie www.pzlam.pl

(MM, Informacja prasowa)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017