REKLAMA

Trenuje pod okiem wybitnego fachowca. To duży kolarski talent

10:33, 05.12.2017 | Michał Malinowski
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłane

Weronika Wróblewska to kolejny sportowy talent, który prezentujemy na łamach naszego portalu. 13 – letnia zawodniczka LUKS Grodno Nowogród, trenująca pod okiem Wiesława Młodziankiewicza, z roku na rok robi coraz większe postępy. 

Weronika reprezentuje barwy klubu LUKS Grodno Nowogród. Ma zaledwie 13 lat, a trenuje dopiero od dwóch. Do kolarstwa zachęcił ją kuzyn. Od początku trenuje pod okiem wybitnego fachowca, pierwszego trenera Michała Kwiatkowskiego

- Uwielbiam treningi z nim. Jest to najlepszy trener, jakiego znam – przyznaje bez wahania Weronika Wróblewska. 

I choć ściga się zaledwie od dwóch lat, to na jej koncie wiele sukcesów. Tym największym jest zdobycie tytułu mistrzyni Polski szkółek kolarskich w wyścigu ze startu wspólnego oraz w jeździe indywidualnej na czas w 2016 roku. Na tym jednak nie koniec. Na koncie Weroniki również brązowy medal mistrzostw Polski szkółek kolarskich w jeździe indywidualnej na czas z tego roku, a także drugie miejsce w Nutella Mini Tour de Pologne w Zabrzu, również w 2017 roku. 

Weronika jest ponadto w czołówce, jeśli chodzi o wyniki w województwie kujawsko – pomorskim. W tym roku wywalczyła brąz w mistrzostwach województwa w wyścigu ze startu wspólnego, a rok wcześniej była druga. W jej przebogatej kolekcji jest też srebro w mistrzostwach województwa w kolarstwie przełajowym w 2017 roku. Marzeniem Weroniki jest zdobycie w przyszłości tytułu mistrzyni Europy i świata. A co czeka ją w niedalekiej przyszłości?

- Plany na kolejny sezon to przede wszystkim pokazać się z jak najlepszej strony na wyścigach regionalnych i nie tylko. Oczywiście wszystkie osiągnięcia dedykuję mojemu trenerowi i drużynie – kończy w piękny sposób Weronika.  

Jeśli macie wśród swoich znajomych, rodziny jakieś talenty sportowe, zapraszamy do przesyłania informacji o nich ze zdjęciami na adres m.malinowski@ddtoun.pl.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017