Nieoczekiwana porażka przed własną publicznością

09:07, 07.11.2017 MM
Skomentuj Fot. Redakcja Fot. Redakcja

Laskarze Pomorzanina Toruń przegrali w niedzielę przed własną publicznością z Warta Poznań 1:3. To trzecia porażka podopiecznych Piotra Żołtowskiego w tym sezonie.

Losy tego meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. W składzie "Pomorka" zabrakło kilku podstawowych zawodników, co ewidentnie odbiło się później na końcowym wyniku.

Już w 4. minucie Michała Śliwińskiego pokonał Krzysztof Wybieralski. Do remisu doprowadził dziewięć minut później Krystian Makowski. Goście jednak nie przestraszyli się bardziej utytułowanego rywala. W 25. minucie rzut karny wykorzystał Maciej Walkowiak, a dziesięć minut później, tuż przed zejściem do szatni, wynik na 3:1 ustalił Tomasz Wachowiak.

W drugiej części gospodarze nie byli już w stanie odwrócić losów spotkania. To trzecia porażka podopiecznych Piotra Żółtowskiego w tym sezonie, w tym druga przed własną publicznością. W tabeli nasz zespół plasuje się z dorobkiem 15 punktów na 3. miejscu w tabeli. Do prowadzącego Grunwaldu Poznań traci już 9 "oczek".

W ostatnim meczu rundy jesiennej, 12 listopada, podejmą w Toruniu AZS AWF Poznań. Początek o 12:00.

Pomorzanin Toruń - Warta Poznań 1:3 (1:3)

Bramki: 0:1 Krzysztof Wybieralski (4') 1:1 Krystian Makowski (13') 1:2 Maciej Walkowiak (25'-karny) 1:3 Tomasz Wachowiak (35')

Pomorzanin Toruń: Śliwiński Michał (36' Paweł Murszewski) - Miłosz Szreder, Michał Makowski, Damian Mondrzejewski, Bartosz Drążkowski - Michał Raciniewski, Arkadiusz Rutkowski, Rafał Szrejter - Wojciech Rutkowski, Krystian Makowski, Filip Sobczak oraz Patryk Karamuz, Jakub Gulczyński, Artur Kościelski, Adrian Makowski.

Warta Poznań: Mateusz Wittke - Marcin Marianowski, Francis Maurice, Michał Wachowiak, Michał Kroma -Tomasz Wachowiak, Maciej Paech, Maciej Rohnka - Krzysztof Wybieralski, Maciej Walkowiak, Bartosz Zaworski oraz Michał Tepper, Wojciech Wachowiak, Jakub Lebioda, Damian Matuszak.