Śląsk Wrocław za mocny dla torunian. Czy uda się wygrać z GTK Gliwice?

11:33, 09.12.2020 ddtorun.pl Aktualizacja: 11:52, 09.12.2020
Skomentuj Foto. Agnieszka Bielecka Foto. Agnieszka Bielecka

Śląsk Wrocław prezentował się dużo lepiej, szczególnie w drugiej połowie, ograniczył ofensywę Polskiego Cukru Toruń i ostatecznie wygrał 82:70 w poniedziałkowym meczu Energa Basket Ligi. Dla torunian była to 9 porażka w lidze.

Spotkanie było początkowo wyrównane, torunianie nie dawali uciec zbyt wysoko ekipie z Wrocławia.

Co istotne trzecią kwartę gospodarze rozpoczęli od serii 8:0 i po akcji Kyle’a Gibsona objęli prowadzenie. Polski Cukier miał w tym fragmencie spore problemy ze swoim atakiem i ostatecznie musiał uznać wyższość rywali.

Najlepszym graczem gospodarzy był Strahinja Jovanović z 22 punktami i 7 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Donovan Jackson z 24 punktami.

Torunianie obecnie zajmują 13 miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz, w Toruniu w piątek o 19:30.

Niestety jeszcze gorzej radzą sobie toruńskie koszykarki. Energa przegrała wszystkie 9 spotkań. Kolejny mecz 13 grudnia na wyjeździe z GTK Gdynia.