Polski Cukier Toruń z kolejnym ligowym zwycięstwem. Tym razem na wyjeździe!

10:21, 10.02.2020 ddtorun.pl Aktualizacja: 11:59, 10.02.2020
Skomentuj Foto. Agnieszka Bielecka Foto. Agnieszka Bielecka

Polski Cukier Toruń odniósł drugie ligowe zwycięstwo w tym roku. Tym razem na wyjeździe pokonał MKS Dąbrowę Górniczą 96:85. Twarde Pierniki do zwycięstw poprowadził Aaron Cel, który zdobył 21 punktów.

Polski Cukier od początku dobrze wszedł w ten mecz. Nasz zespół był skuteczny w rzutach za trzy punkty (14. celnych). Od początku bardzo dobrze grał Aaron Cel, którego ciężko gospodarzom ciężko było zatrzymać. Kapitalny w wykonaniu Polskiego Cukru był zwłaszcza początek trzeciej kwarty. Torunianie prowadzili już 59:42. O zwycięstwie torunian zdecydowała też słaba postawa gospodarzy. Ci w całym meczu popełnili aż 18 strat z czego ponad połowę niewymuszonych nie łapiąc piłek w koźle czy podając w kontrze do rywali.

Teraz przed Polskim Cukrem Toruń Suzuki Puchar Polski. 14 lutego w Warszawie zmierzą się w ćwierćfinale z Arką Gdynia.

Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Toruń 85:96 (17:21, 23:25, 21:32, 24:18)

MKS: Tra Holder 23, Justin Watts 20, Bryce Douvier 14 (10 zb), Piotr Śmigielski 12, Filip Put 11, Marek Piechowicz 3, Darrell Harris 2, Michael Fraser 0, Radosław Chorab 0.

Polski Cukier: Aaron Cel 21, Karol Gruszecki 13, Chris Wright 12, Keith Hornsby 10, Aleksander Perka 9, Damian Kulig 8, Jakub Schenk 8, Bartosz Diduszko 8, Kyle Weaver 7.