Polski Cukier Toruń z kolejnym zwycięstwem. Łatwo nie było!

11:47, 03.02.2020 ddtorun.pl Aktualizacja: 12:00, 03.02.2020
Skomentuj Foto. Agnieszka Bielecka Foto. Agnieszka Bielecka

Ogromne emocje przyniósł niedzielny mecz toruńskich koszykarzy. Polski Cukier na wyjeździe pokonał Hydro Truck Radom 72:71. Dzięki temu twarde pierniki zakończyły serię trzech porażek. Jednak to nie było łatwe spotkanie.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Polski Cukier nie mógł wskoczyć w swój rytm gry, słabo zaczął Chris Wright. Ostatecznie po 10 minutach było 16:16.

Druga i trzecia odsłona meczu to dużo lepsza gra koszykarzy z Torunia. W efekcie po 30 minutach Polski Cukier prowadził 62:51 i wydawało się, że ma ten mecz pod kontrolą. Tak się jednak nie stało. Gospodarze pokazali charakter i podjęli walkę. Końcówka była bardzo nerwowa. Ostatecznie o zwycięstwie torunian zdecydowały wykorzystane przez Aarona Cela rzuty wolne.

Polski Cukier Toruń zajmuje obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz Polski Cukier Toruń rozegra 9 lutego. Na wyjeździe zmierzy się z MKS-em Dąbrową Górniczą.

HydroTruck Radom - Polski Cukier Toruń 71:72 (16:16, 22:25, 9:15, 24:16)

HydroTruck: Obie Trotter 19, Carl Lindbom 19, Adrian Bogucki 14, Rod Camphor 9, Artur Mielczarek 5, Filip Zegzuła 2, Daniel Wall 2, Marcin Piechowicz 1, Wojciech Wątroba 0.

Polski Cukier: Aaron Cel 14, Keith Hornsby 13, Alade Aminu 12, Jakub Schenk 8, Kyle Weaver 6, Karol Gruszecki 5, Damian Kulig 5, Aleksander Perka 5, Chris Wright 4, Bartosz Diduszko 0.