Polski Cukier Toruń z kolejną porażką z LM!

09:22, 09.01.2020 ddtorun.pl Aktualizacja: 10:20, 09.01.2020
Skomentuj Foto. Miłosz Zieliński Foto. Miłosz Zieliński

Polski Cukier Toruń nie ma ostatnio dobrej passy. W lidze doznał dwóch porażek, a i w LM po raz kolejny musiał uznać wyższość rywala. Tym razem torunianie na wyjeździe ulegli izraelskiemu Unet Holon 86:99.

Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy po pierwszych minutach prowadzili 14:4, torunianie notowali sporo strat. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 26:15 dla zespołu z Izraela.

W drugą kwartę Polski Cukier wszedł zdecydowanie lepiej, wypracował nawet minimalną przewagę i powoli odrabiał straty. Ostatecznie to twarde pierniki wygrały drugą odsłonę 27:24.

Trzecia i czwarta kwarta to wyrównana gra obu zespołów, ale w obu odsłonach minimalnie lepsi byli gospodarze, którzy całe spotkanie wygrali 99:86.

Polski Cukier po 10. spotkaniach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli mając na koncie dwa zwycięstwa i osiem porażek.

Teraz torunianie rozegrają mecz ligowy. W niedzielę na wyjeździe podejmą Legię Warszawa.

Unet Holon - Polski Cukier Toruń 99:86 (26:15, 24:27, 22:18, 27:26)

Unet: Pini 20, Foster 15, Cline 11, Delgado 11, Ohayon 5 oraz Caupain 19, Thompson 13, Harrush 4, Sasson 1.

Polski Cukier: Hornsby 14, Wright 13, Cel 11, Weaver 9, Aminu 6 oraz Schenk 12, Gruszecki 8, Perka 6, Ratajczak 4, Diduszko 3.