Nie ma mocnych na toruńskich koszykarzy. Polski Cukier znów wygrywa! Tym razem pokonali Śląsk Wrocław!

09:59, 15.12.2019 AJ Aktualizacja: 13:05, 15.12.2019
Skomentuj Foto. Agnieszka Bielecka Foto. Agnieszka Bielecka

Nie ma mocnych na toruńskich koszykarzy. Polski Cukier znów wygrywa!

Trwa fantastyczna  ligowa seria koszykarzy Polskiego Cukru Toruń. W sobotę odnieśli jedenaste zwycięstwo pokonując na wyjeździe Śląsk Wrocław 108:86. Dzięki temu twarde pierniki nadal są liderem ligowej tabeli.

Mimo, że torunianie w LM spisują się słabo, to na ligowym podwórku nie mają sobie równych. Tym razem bez większych problemów pokonali na wyjeździe Śląsk Wrocław.

Polski Cukier od początku narzucił swoje warunki gry, torunianie wygrali trzy pierwsze kwarty, tylko w ostatniej dali się pokonać jednym punktem. Nasi koszykarze bardzo dobrze rozpoczęli mecz prowadząc 7:0, a po pierwszej kwarcie mieli 11 punktów przewagi.

Druga kwarta to też dominacja twardych pierników.  Polski Cukier schodził do szatni z prowadzeniem 51:36. Trzecia kwarta to nadal dominacja gości i zwycięstwo 30:22. Jedynie w ostatniej kwarcie wygrali gospodarze 28:27.

Najskuteczniejszy w ekipie Polskiego Cukru był Keith Hornsby, który zdobył 21 punktów, a Bartosz Diduszko 13. Dla torunian było to 6 zwycięstwo z rzędu i 11 w tym ligowym sezonie. Teraz Polski Cukier w Arenie Toruń zmierzy się ze Startem Lublin. Mecz ten 22 grudnia o 15-stej.

WKS Śląsk Wrocław - Polski Cukier Toruń 86:108 (16:27, 20:24, 22:30, 28:27)

WKS: Wojciechowski 17, Joseph 16, Humphrey 11, Dorn 10, Dziewa 10, Łączyński 8, Gabiński 7, Gibson 4, Musiał 3, Chrabąszcz 0, Żeleźniak 0, Jodłowski 0.

Polski Cukier: Hornsby 21, Diduszko 13, Kulig 11, Cel 11, Weaver 10, Aminu 10, Wright 9, Perka 8, Ratajczak 8, Schenk 7, Chojnacki 0.