Nie ma mocnych na toruńskich koszykarzy! Jest kolejne zwycięstwo! Tym razem Polski Cukier pokonał...

11:21, 02.12.2019 AJ Aktualizacja: 11:47, 02.12.2019
Skomentuj Foto. Agnieszka Bielecka Foto. Agnieszka Bielecka

Nie ma mocnych na toruńskich koszykarzy! Jest kolejne zwycięstwo!

10. ligowe zwycięstwo w sobotę odnieśli toruńscy koszykarze. Na wyjeździe pokonali Trefl Sopot 80:63. Kluczowa okazała się czwarta kwarta wygrana 19:4. Dzięki temu Polski Cukier pozostał liderem ligowej tabeli.

Po raz kolejny kluczem do zwycięstwa okazali się zagraniczni gracze, którzy razem zdobyli aż 64 punkty. Najwięcej, bo 29 rzucił Chris Wright.

Dla Polskiego Cukru było to piąte zwycięstwo z rzędu i dziesiąte w tym sezonie. Pierwsze trzy kwarty były dość wyrównane, triumfowała a to jedna, a to druga drużyna, gra toczyła się punkt za punkt. Jednak ostatnie dziesięć minut to już popisowa gra Polskiego Cukru i pewna wygrana 19:4. Twarde Pierniki są liderem ligowej tabeli, mając trzy punkty przewagi nad Stelmetem Zielona Góra.

Kolejny ligowy mecz Polski Cukier rozegra 14 grudnia. Na wyjeździe zmierzy się z WKS-em Śląsk Wrocław.

Trefl Sopot - Polski Cukier Toruń 63:80 (28:24, 14:19, 19:16, 19:4)

Trefl: Ayers 16, Foulland 16, Medlock 10, M. Kolenda 7, Roberson 5, Leończyk 4, Kowalenko 3, Ł. Kolenda 2, Kurpisz 0, Ziółkowski 0, Rompa 0.

Polski Cukier: Wright 29, Aminu 19, Hornsby 9, Weaver 7, Perka 6, Cel 5, Ratajczak 5, Diduszko 0, Schenk 0.