Gigant z Turcji zbyt mocny. Polski Cukier Toruń przegrywa w LM! Niestety zabrakło skuteczności w ataku

11:16, 20.11.2019 AJ Aktualizacja: 11:25, 20.11.2019
Skomentuj Foto. Agnieszka Bielecka Foto. Agnieszka Bielecka

Gigant z Turcji zbyt mocny. Polski Cukier Toruń przegrywa w LM!

Polski Cukier Toruń przed własną publicznością przegrał z tureckim Turk Telekomem 73:95. To goście jeszcze przed rozpoczęciem spotkali byli zdecydowanym faworytem tego meczu i pokazali swoją moc. Torunianie zagrali słabo, trafili tylko cztery rzuty za trzy punkty.

Drużyna z Turcji od początku meczu narzuciła swój styl i rytm gry. Polski Cukier nie prowadził w tym meczu ani przez sekundę.

Pierwszą kwartę Telekomem wygrał 32:20. W drugiej Polski Cukier próbował nadrabiać straty, udało się nieco nadrobić i ostatecznie druga kwarta zakończyła się zwycięstwem twardych pierników 24:23.

Trzecia kwarta to zaczęła się celnego rzutu torunian, ale następnie Turcy rzucili 11 punktów. W efekcie Turk Telekom prowadził wówczas 66:46, a następnie 79:52. Czwarta odsłona zaczęła się od prowadzenia Polskiego Cukru 8:0. Ostatecznie torunianie przegrali 73:95.

W efekcie Polski Cukier ma na koncie pięć porażek w Lidze Mistrzów i jedno zwycięstwo i zajmuje 6. miejsce w tabeli LM.

Teraz przed Polskim Cukrem mecz ligowy. W piątek na wyjeździe torunianie zmierzą się z PGE Spójnia Stargard.

Polski Cukier Toruń - Turk Telekom Ankara 73:95 (20:32, 24:23, 14:24, 15:16)

Polski Cukier: Keith Hornsby 18, Chris Wright 15, Alade Aminu 13, Aleksander Perka 9, Kyle Weaver 8, Bartosz Diduszko 4, Mikołaj Ratajczak 4, Jakub Kondraciak 2, Aaron Cel 0, Ignacy Grochowski 0.

Telekom: Egemen Guven 16, Nick Johnson 15, Kyle Wiltjer 13, R.J. Hunter 13, Muostapha Fall 11, Muhammed Baygul 9, Safak Edge 9, Metin Turen 5, Enes Taskiran 2, Ercan Bayrak 2, Polat Kaya 0, Efe Besok 0.