Anwil Włocławek zbyt mocny. Polski Cukier Toruń wicemistrzem kraju!

22:40, 14.06.2019 AJ Aktualizacja: 22:52, 14.06.2019
Skomentuj Foto. Natalia Seklecka Foto. Natalia Seklecka

Złote medale Energa Basket Ligi, niestety ponownie dla Anwilu Włocławek. W decydującym spotkaniu  włocławianie pokonali Polski Cukier Toruń 89:77 i wygrali całą rywalizację 4-3.

Spotkanie od początku było wyrównane. Niestety, Anwil jako pierwszy zaczął budować przewagę,  po trójkach Kamila Łączyńskiego nawet ośmiopunktową.

Od początku starał się zmniejszać Bartosz Diduszko, ale dzięki rzutowi z dystansu Jarosława Zyskowskiego po 10 minutach to goście wygrywali 28:21. Trójki były niezwykle ważne również od początku drugiej kwarty. Dzięki nim zespół z Włocławka mógł powiększać swoje prowadzenie. Polski Cukier starał się reagować i zbliżać do kosza, ale to nie wystarczało do zmniejszania różnicy. Po 2 połowie torunianie przegrywali 40:50.

Trzecią kwartę świetnie rozpoczął Walerij Lichodiej, a jego ekipa mogła powiększać przewagę. Lepiej starał się grać Rob Lowery, a rzut z dystansu dołożył Damian Kulig. Polski Cukier wracał jednak tylko na chwilę. Sporo trafień m.in. Kamila Łączyńskiego i Chase’a Simona pozwoliło włocławianom ponownie kontrolować sytuację. Po 30 minutach było już 75:58.

Anwil w 4 kwarcie,  nie pozwalał jednak torunianom na zbyt wiele, ciągle utrzymując wysoki poziom w ofensywie. Po trójce Damiana Kuliga w końcówce Polski Cukier przegrywał tylko dziewięcioma punktami, ale to nie robiło wrażenia na gościach. Zespół z Włocławka wygrał ostatecznie 89:77 i po raz drugi z rzędu został mistrzem Polski.

Jutro (sobota) o 17 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, feta z okazji wicemistrzostwa Polski.

Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 77:89 (21:28, 19:22, 18:25, 19:14)

Polski Cukier: Michael Umeh 13, Aaron Cel 12, Damian Kulig 12, Karol Gruszecki 11, Robert Lowery 8, Cheikh Mbodj 6, Bartosz Diduszko 6, Tomasz Śnieg 6, Łukasz Wiśniewski 3, Krzysztof Sulima 0.

Anwil: Walerij Lichodiej 16, Kamil Łączyński 13, Ivan Almeida 13, Szymon Szewczyk 12, Aaron Broussard 12, Michał Michalak 9, Chase Simon 7, Jarosław Zyskowski 7, Aleksander Czyż 0.

4 1

,,Złote medale Energa Basket Ligi, niestety ponownie dla Anwilu Włocławek."- Słowo niestety jest nie na miejscu. Wygrała drużyna zdecydowanie lepsza . Przegrywać trzeba umieć.
Gratulujemy tytułu wicemistrza. kolejnego . na mistrza przyjdzie czas. To była piękna seria w wykonaniu obu drużyn. 02:13, 15.06.2019

Odpowiedzi:1

poprawnie -poprawnie -

1 0

to była piękna seria w wykonaniu jednej drużyny 03:04, 15.06.2019

KibicKibic

10 0

Jestem z Torunia i wstyd mi za moich kibicow. Anwil brawo daliscie popis!!!!! Ze ta hala sie nie zawalila w tym sektorze waszym. Caly mecz na stojaco doping jakich malo. Zawodnicy ich trener miasto Wloclawek to przede wszystkim dla was powinno zrobi impreze i podziekowac za piekny doping. Jestem pod wielkim wrazeniem!!!!! A torunscy siedzieli jak te stare pierniki, jak w teatrze starzy koneserzy. Wstyd!!!!!!! Dramat!!!!! Masakra!!!!! Ale to nie od dzis. Moze bylo trzeba poprosic o wsparcie Elanowcow i Apator????? Poszedlem extra na final i niestety jak zwsze dzadki siedza i przeklinaja pod nosem. Ludzie w telefonach, mlodziez znudzona podparta dramat!!!! Anwil kocham was? Wy tacy na codzien????? Brawo za dopping sala wasza zreszta mialem wrazemie ze labo bylo 50 na 50 albo lekka przewaga kibicow z Wloclawka. Gratuluje wam mistrzostwa bo zasluzyla druzyna a przede wszystkim kibice... Wloclawka!!! 08:40, 15.06.2019

AnwilAnwil

4 0

Siła naszych kibiców rosła przez 25 lat, tyle bez przerwy jesteśmy w lidze. Kibice nie biorą się z nikąd i nagle. Klub mamy w sercach od dziecka! Gratuluję całemu Toruniowi i z pewnością po tym sezonie liczba kibiców się zwiększy. Najlepsze drużyny w Polsce są bliskimi sąsiadami i mnie bardzo to cieszy:) A W PRZYSZŁYM SEZONIE PONOWNIE SPOTKAMY SIĘ W FINALE!!!!! 11:24, 15.06.2019

do kibicado kibica

6 0

Oni wszyscy byli mocno zmęczeni . Cukier dał wyraz pięknej rywalizacji i cieszcie się ze srebra.
Ale to, co się działo we Włocławku po powrocie drużyny, to tego nie da się zapomnieć - race, fajerwerki, brawa i mnóstwo entuzjazmu . Część drogi krajowej przy hali mistrzów była oblężona kibicami , no i policja nie wypisywała mandatów. Piękne wrażenia. 10:23, 15.06.2019

KibicKibic

1 0

Zapomnialem napisac pare slow o Zalesiu. Jego wypowiedz na meczu to istny dramat. Sprzedawczyk i tyle. Zales to nie polityka. Albo trzymasz z Toruniem albo won! Nikt nie karze Ci wyzywac sasiadow ale lizanie im dupska na.meczu nie przystoi Prezydentowi Torunia. Na moje dales ciala bylo trzeba siedziec na krzesle i przykryc sie szalem. 13:53, 15.06.2019