Awans jest nasz! Polski Cukier Toruń w półfinale!

09:23, 09.05.2019 | FD
Skomentuj

Awans jest nasz! Polski Cukier Toruń w półfinale! Z kim zagra?

Toruńscy koszykarze rozgrywają kolejny fantastyczny sezon! Po krótkiej, ale wyrównanej walce wyeliminowali z gry o medale King Wilki Morskie Szczecin. W trzecim meczu ćwierćfinałów pokonali rywala na jego terenie.

Polski Cukier Toruń wypracował zaliczkę dwóch spotkań. Taki handicap sprawił, że podopieczni Dejana Mihevca mogli mieć przed meczem w Szczecinie czyste głowy. Nasi koszykarze mogli pozwolić sobie na ewentualne potknięcie, Wilki Morskie już nie.

Nastawienie szczecinian widać było na początku spotkania. Gospodarze wypracowali 10 punktów przewagi (22:12 dla Wilków Morskich) i stało się jasne, że Twardym Piernikom nie będzie łatwo wygrać. Torunianie wrócili do gry w drugiej kwarcie, którą wygrali 25:17.

W drugiej połowie rozpoczęła się prawdziwa bitwa. Trzecia kwarta należała do gości, którzy wygrali 27:26. Ostatnia odsłona spotkania to wymiana ciosów, która trwała praktycznie do ostatnich minut. Dopiero w 10 minucie czwartej części Polski Cukier Toruń odskoczył rywalowi, wygrywając kwartę 31:25 i cały mecz 95:90!

Teraz Twarde Pierniki zagrają w półfinale z wygranym z pary Stelmet Zielona Góra - MKS Dąbrowa Górnicza. Na razie 2:1 prowadzi drużyna z Zielonej Góry.

(FD)

Komentarze (4)

spaldingspalding

1 0

Zwycięstwa i awans do 1/2 cieszą. Brawo!, jednocześnie te elementarne, szkolne mankamenty. Z nimi w półfinale będzie trudno o awans dalej. trzeba je wyeliminować; staranniej przygotowywać atak, cierpliwie budować pozycje rzutowe. Nonszalancja Lowery, Śniega, Wiśniewskiego to strata piłki. Niedokładne podania to samo, przekraczanie czasu wyjścia z własnej polowy!, błędy w kozłowaniu! i nierzucane wolne! masakra! To ...zbrodnia! szkolne błędy! i straty pktów. Z Wilkami to jakoś przeszło!, TP PC wygrali trzy mecze pięcioma punktami. Ale tak się nie zajdzie daleko! Mam nadzieje, że poza tymi podstawowymi brakami, odnajdą się rzutowo; Cel, Gruszecki i Mdodj! TP PC! Alleluja i do przodu!, ale mądrze! nie chaotycznie! 10:10, 09.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

1 0

17 maja pierwszy półfinałowy mecz naszych TP PC ze Stelmetem (mdrugi 19.05), który przed chwilą ograł MKS i wygrał trzeci mecz. 19:47, 10.05.2019

Odpowiedz

1 0

Wreszcie mądrze, skutecznie i momentami efektownie! TP PC zagrali na swoim poziomie, zaskoczyli rywala, narzucając mocno ofensywny styl Stelmetowi. Na dodatek dobra obrona, dużo zbiórek-wyłączyli Koszarka i ich strzelby; Zamojskiego oraz Sokołowskiego. Niestety chyba odpuścili walkę na tablicy w ataku? Jednakże brawo za dobra taktykę, mimo fatalnych, dziecinnych wręcz strat, szczególnie Gruzecki- to nie jego klimaty =rozgrywanie- 4 straty! Słabiej zagrali Mdodj ( ta jego prawa dłoń wyrażnie...boi się jeszcze piłki!), Umeh -rzutowo wypadł nie za bardzo. Kibice coraz liczniejsi-atmosfera coraz lepsza, bardzie żywiołowo. Niestety nadal leniwe kocury w sektorach Y oraz vip- po co przychodzą- może do baru na flaki i bigos? Jutro będzie trudniej, Stelmet został mocno podrażniony swoją nieporadnością w I polowie, Koszarka az złość roznosiła w meczu i po z powodu bezradności wobec mądrej, skutecznej i momentami efektownej gry TP PC! 09:58, 18.05.2019

Odpowiedz

0 0

Do finału jeden, ale wielki krok-czyli trzecie zwycięstwo na parkiecie Stelmetu, ale łatwo nie będzie. Gospodarze kolejnych meczy są mocno podrażnieni, przegrali z nami już kolejnych sześć meczy! Rokowania dobre, bo TP PC może spokojnie przygotowywać się fizycznie i taktycznie oraz mentalnie też na środowy mecz. Mamy świetnie komplementarność; uzupełniających się graczy, wyłączają M.Kuliga, swoje robi K.Sulima i A. Cel. Blokują R.Lowery, rzutowo zastępuje go M. Umeh. Stelmet wyłączł z gry K. Gruszeckiego, znają go doskonale, grał u nich! mam nadzieję, że odstrzeli swoje w zielonej Górze.
T. Pierniki wyłączyli z gry cenrta Hryacniuka oraz ich strzelby;Sokołowskiego, Zamojskiego- ta trójka rzuciła raptem ...10 pkt. Ale uwaga! będą grożni na swoim parkiecie.
Tp PC ! Alleluja i do przodu, czyli czekamy na finał.
Liczę po cichu, że Anvil się odkuje na swoim parkiecie i wtedy znów derby.... tym razem Wielkie Derby i pełna hala - 7000 kibiców! , jak było tylko raz na meczu otwarcia Areny Polska-Niemcy. 18:00, 19.05.2019