Emocje do końca! Polski Cukier Toruń blisko półfinału Energa Basket Ligi! [FOTO]

21:01, 05.05.2019 FD Aktualizacja: 21:30, 05.05.2019
Skomentuj fot. archiwum fot. archiwum

Emocje do końca! Polski Cukier Toruń blisko półfinału EBL! [FOTO]

Kolejny emocjonujący mecz zafundowali nam koszykarze Polskiego Cukru Toruń! Twarde Pierniki drugi raz pokonały King Wilki Morskie Szczecin i są o krok od półfinału ligi!

Już piątkowe spotkanie pokazało, że walka o strefę medalową w lidze będzie wyjątkowo wyrównana. Koszykarze z Torunia wyszli z tamtej bitwy zwycięsko, ale wyglądało na to, że kolejny mecz również będzie arcytrudny. Potwierdził to parkiet.

Pierwsza część spotkania należała do podopiecznych Dejana Mihevca. Nasi zawodnicy wygrali ją 19:15, kontrolując większą część spotkania. Kłopoty zaczęły się w drugiej kwarcie. Tę Twarde Pierniki przegrały 20:24. Słabsza końcówka zdecydowała, że na przerwę obydwie drużyny schodziły przy remisie 39:39.

Początek drugiej połowy również należał do gości. King Wilki Morskie Szczecin wygrały całą trzecią ćwiartkę 27:23, schodząc na ostatnią przerwę z 4 punktami przewagi. Stało się jasne, że dopiero końcówka rozstrzygnie kto zwycięży w drugim meczu 1/4 fazy play off.

Tak rzeczywiście było. Polski Cukier Toruń szybko dogonił rywala i praktycznie do końca trwała wymiana punkt za punkt. Ostatecznie wojnę nerwów wygrały Twarde Pierniki, które zwyciężyły w kwarcie 29:19 i w całym meczu 91:85!

Nasi zawodnicy prowadzą w rywalizacji do trzech wygranych 2:0. Teraz rywalizacja przenosi się do Szczecina. Polski Cukier musi wygrać jedno ze spotkań, jeżeli chce szybko zakończyć rywalizację w 1/4.

Polski Cukier Toruń 91:85 King Wilki Morskie Szczecin