Polski Cukier Toruń wygrał z Wilkami Morskimi, a ich kibic zgarnął ogromną kasę!

12:32, 29.04.2019 FD Aktualizacja: 12:54, 29.04.2019
Skomentuj fot. Agnieszka Bielecka fot. Agnieszka Bielecka

Polski Cukier Toruń wygrał z Wilkami Morskimi, a ich kibic...

Twarde Pierniki zakończyły w Toruniu fazę zasadniczą Energa Basket Ligi. Nasi koszykarze pokonali King Wilki Morskie Szczecin 87:71. Wydarzeniem meczu był jednak rzut, który nie należał do koszykarza. W przerwie spotkania jeden z kibiców wygrał bowiem 50 000 złotych!

W organizowanym od kilku sezonów konkursie rzutu do kosza z połowy śmiałków było wielu, ale to pan Marek okazał się najlepszy! Kibic Twardych Pierników rzucił bardzo celnie i zgarnął sporą kasę - 50 000 złotych. Zobaczcie sami!

W samym spotkaniu też górą były Twarde Pierniki. Torunianie, którzy walczyli o drugie miejsce w fazie zasadniczej praktycznie od początku dominowali. W pierwszej kwarcie wygrali 19:12. Kryzys przyszedł w drugiej części meczu i tę podopieczni Dejana Mihevca przegrali 15:23. Początek drugiej połowy należał znów do Polskiego Cukru, który w trzeciej odsłonie wygrał zaciętą wymianę 21:18. Pewne zwycięstwo potwierdzili w czwartej kwarcie, wygranej 32:18 (cały mecz 87:71). Dzięki wygranej Twarde Pierniki zajęły drugie miejsce w tabeli i w fazie play-off zagrają właśnie z King Wilkami Morskimi Szczecin. Pierwszy mecz 3 maja w Toruniu!

Polski Cukier Toruń - King Wilki Morskie Szczecin 87:71 (19:12, 15:23, 21:18, 32:18)

Polski Cukier Toruń: Michael Umeh 27, Łukasz Wiśniewski 15, Damian Kulig 13, Rob Lowery 7, Cheikh Mbodj 7, Krzysztof Sulima 6, Tomasz Śnieg 6, Bartosz Diduszko 4, Karol Gruszecki 2, Przemysław Karnowski 0, Mikołaj Ratajczak 0.

King Wilki Morskie Szczecin: Paweł Kikowski 18, Justin Watts 10, Mateusz Bartosz 9, Jakub Schenk 8, Martynas Sajus 8, Chaz Williams 7, Martynas Paliukenas 6, Darrell Harris 3, Łukasz Diduszko 2, Dominik Wilczek 0.