Kapitalny mecz! Polski Cukier Toruń ogrywa Zieloną Górę i awansuje w Energa Basket Lidze [TABELA]

12:05, 27.03.2019 FD Aktualizacja: 12:10, 27.03.2019
Skomentuj fot. archiwum fot. archiwum

Kapitalny mecz! Polski Cukier Toruń ogrywa Zieloną Górę [TABELA]

Kapitalne widowisko zafundowały fanom drużyny Polskiego Cukru Toruń i Stelmetu Zielona Góra. Gospodarze i Twarde Pierniki do końca walczyły o zwycięstwo ale to podopieczni Dejana Miheca wyszarpali wygraną!

Mecz zostanie z pewnością zapamiętany na długo. Od pierwszej do ostatniej minuty był wyjątkowo zacięty i wyrównany. Dość powiedzieć, że największa różnica punktowa w kwarcie wyniosła... cztery punkty! W pierwszej części górą był Stelmet, który wygrał 26:25. Druga padła łupem gości (22:23). W trzeciej odsłonie znów górą był klub z Zielonej Góry.

Ostatnia kwarta to już prawdziwa koszykarska bitwa. Na kilka sekund przed końcem prowadziły Twarde Pierniki, ale Stelmet odpowiedział rzutem za trzy punkty. Wtedy ostateczny cios wyprowadził Robert Lowery. Jego rzut na ułamek sekundy przed syreną uciszył zgromadzonych w zielonogórskiej hali kibiców. Polski Cukier Toruń drugi raz w historii pokonał Stelmet i awansował na drugie miejsce w tabeli.

Liderem niezmiennie jest Asecco Gdynia. Stelmet zajmuje trzecie miejsce. Na czwartek pozycji jest Anwil Włocławek. Ósemkę uzupełnia jeszcze Stal Ostrów Wielkopolski, King Wilki Morskie Szczecin, Legia Warszawa i MKS Dąbrowa Górnicza. Walką o play-off będzie więc trwać do samego końca!

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń 107:110 (26:25, 22:23, 31:30, 28:32)

Stelmet Enea BC: Markel Starks 25, Michał Sokołowski 19, Łukasz Koszarek 16, Adam Hrycaniuk 13, Darko Planinić 12, Kodi Justice 8, Zeljko Sakić 6, Quinton Hosley 4, Przemysław Zamojski 4, Jarosław Mokros 0.

Polski Cukier: Rob Lowery 28, Aaron Cel 13, Karol Gruszecki 12, Bartosz Diduszko 12, Tomasz Śnieg 11, Cheikh Mbodj 10, Michael Umeh 8, Damian Kulig 7, Krzysztof Sulima 5, Łukasz Wiśniewski 4.