Wygrana Torunia i powrót na dobre tory! Twarde Pierniki pewnie pokonują rywala z Warszawy! [FOTO]

09:25, 09.03.2019 FD Aktualizacja: 09:47, 09.03.2019
Skomentuj fot. Agnieszka Bielecka fot. Agnieszka Bielecka

Wygrana Torunia! Twarde Pierniki pewnie... [FOTO]

Polski Cukier Toruń wygrał z Legią Warszawa po zaciętym ale kontrolowanym spotkaniu. To powrót na właściwe tory po ostatnich słabszych meczach i dobry prognostyk przed fazą play-off.

Legia Warszawa to rywal dużo trudniejszy niż ten z ubiegłego roku. Wojskowi walczą o awans do play-off i stanowią spore zagrożenie dla czołowych drużyn Energa Basket Ligi. Widać było to szczególnie w pierwszej połowie. W drugiej Twarde Pierniki wzniosły się jednak na wyżyny i wygraniem trzeciej kwarty 30:19 przeważyły losy meczu.

Ostatecznie Polski Cukier Toruń wygrał spotkanie 94:80. Najlepsi na parkiecie to Cheikh Mbodj i Aaron Cel.

Polski Cukier Toruń - Legia Warszawa 94:80 (24:21, 18:20, 30:19, 22:20)

Polski Cukier: Cheikh Mbodj 19, Aaron Cel 16, Michael Umeh 14, Robert Lowery 12, Damian Kulig 8, Karol Gruszecki 8, Krzysztof Sulima 7, Bartosz Diduszko 5, Tomasz Śnieg 4, Łukasz Wiśniewski 1.

Legia: Omar Prewitt 19, Jakub Karolak 13, Filip Matczak 11, Sebastian Kowalczyk 9, Patryk Nowerski 8, Mo Soluade 8, Adam Linowski 7, Rusłan Patiejew 4, Keanu Pinder 1, Michał Kołodziej 0, Mariusz Konopatzki 0.