Zwycięstwo Polskiego Cukru Toruń po ciężki boju w Stargardzie

10:29, 04.02.2019 online Aktualizacja: 14:25, 04.02.2019
Skomentuj Fot. Agnieszka Bielecka Fot. Agnieszka Bielecka

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń pokonali na wyjeździe Spójnię Stargard 85:75. Po 19. kolejkach plasują się na drugim miejscu w ligowej tabeli, ustępując o punkt Stelemtowi Zielona Góra.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania stała na bardzo wyrównanym poziomie. Po 20 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 43:41 dla przyjezdnych. Kluczowa dla losów spotkania okazała się druga połowa. W trzeciej kwarcie torunianie dorzucili trzy punkty zaliczki, by przypieczętować zwycięstwo w czwartek, wygrywając ją 24:19.

Świetne zawody rozegrał cały zespół, ale na szczególne wyrazy uznania zasługuje Aaron Cel oraz Robert Lowery, którzy rzucili po 17 punktów. Zdobycze dwucyfrowe zaliczyli również Damian Kuliug oraz Michael Umeh. W tabeli Twarde Pierniki są na drugim miejscu tuż za Stelmetem Zielona Góra, który ma punkt więcej.

Do ligowej rywalizacji podopieczni Dejana Mihevca powrócą na początku marca. Ich rywalem będzie Rosa Radom, z którą zmierzą się w na wyjeździe.

Spójnia Stargard – Polski Cukier Toruń 75:85 (21:21, 20:22, 15:18, 19:24)

Spójnia Stargard: Rod Camphor 21, Norbertas Giga 19, Piotr Pamuła 10, Marcin Dymała 6, Hubert Pabian 6, Marcel Wilczek 4, Shane Richards 4, Dawid Bręk 3, Wojciech Fraś 2, Maciej Raczyński 0.

Polski Cukier Toruń: Aaron Cel 17, Robert Lowery 17, Damian Kulig 12, Michael Umeh 11, Karol Gruszecki 8, Tomasz Śnieg 8, Bartosz Diduszko 6, Cheikh Mbodj 4, Krzysztof Sulima 2.