Polski Cukier Toruń odkupił winy za porażkę w Lublinie i pokonał Stal [ZDJĘCIA, WIDEO]

11:44, 04.01.2019 online Aktualizacja: 11:58, 04.01.2019
Skomentuj Fot. Agnieszka Bielecka Fot. Agnieszka Bielecka

Polski Cukier Toruń pokonał w czwartek w Arenie Toruń w meczu na szczycie PLK wicemistrzów Polski BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 87:70.

Podopieczni Dejana Mihevca mieli coś do udowodnienia po nieoczekiwanej porażce w Lublinie. W czwartek ich rywalem byli aktualni wicemistrzowie Polski, którzy wyeliminowali ich w poprzednim sezonie z walki o złoto, drużyna BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski.

Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli gospodarze. Mimo że pierwsza kwarta jeszcze na wyrównanym poziomie, to w drugiej odsłonie Twarde Pierniki pokazały swoją moc. Świetne zawody rozgrywał Senegalczyk, Cheikh Mbodj, autor w sumie 20 punktów. To właśnie drugie 10 minut zadecydowało na wyniku meczu.

[WIDEO]928[/WIDEO]

W drugiej połowie nasz zespół kontrolował przebieg wydarzeń na boisku, by ostatecznie triumfować 87:70. W tabeli Polski Cukier jest trzeci z dorobkiem 23 punktów. W niedzielę w Arenie Toruń torunianie podejmą o 12:30 drugą drużynę ligowych rozgrywek, Arkę Gdynia.

Polski Cukier Toruń - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 87:70 (20:19, 28:15, 19:16, 20:20)

Polski Cukier: Cheikh Mbodj 20, Aaron Cel 13 (10 zb), Michael Umeh 13, Bartosz Diduszko 11, Karol Gruszecki 9, Robert Lowery 9, Tomasz Śnieg 8, Krzysztof Sulima 4.

BM Slam Stal: Michał Chyliński 17, Shawn King 17 (13 zb), Daniel Szymkiewicz 12, Łukasz Majewski 9, Witalij Kowalenko 4, Mike Scott 4, Nemanja Jaramaz 3, Ivan Maraś 2, Michał Nowakowski 2, Przemysław Żołnierewicz 0.