Koszykarki Energi Toruń wygrywają z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin

10:05, 11.11.2018 MM Aktualizacja: 10:13, 11.11.2018
Skomentuj Fot. Agnieszka Bielecka Fot. Agnieszka Bielecka

Czwarte zwycięstwo w sezonie odniosły koszykarki Energi Toruń, które w sobotę w wyjazdowym spotkaniu pokonały Pszczółkę Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 66:61.

Torunianki nieźle spisują się na początku tego sezonu. W czterech dotychczasowych spotkaniach zanotowały trzy zwycięstwa i jedną porażkę. Do Lublina pojechały podtrzymać dobrą passę.

Pszczółka, która ma wyraźne problemy w tym sezonie postawiła trudne warunku Katarzynkom. Kluczowa dla losów spotkania okazała się czwarta kwarta. Przez 30 minut wynik oscylował wokół remisu. Dopiero ostatnie, znakomite 10 minut w wykonaniu przyjezdnych sprawiło, że to one mogły cieszyć się z końcowego zwycięstwa.

W tabeli Energa jest na szóstym miejscu z dorobkiem 9 punktów i bilansem 4-1. Kolejny mecz nasza drużyna rozegra 25 listopada. W Toruniu podejmie Arkę Gdynia.

Szczegółowa tabela i wyniki TUTAJ

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - Energa Toruń 61:66 (11:12, 18:16, 16:15, 16:23)

Pszczółka: Kiesel 24, Butulija 10, Mistygacz 8, Rymarenko 8, Adamowicz 7, Szajtauer 4, Vrancic

Energa: Fields 21, Stankiewicz 15, Svaryte 10, Kunek 6, Trzeciak 5, Tłumak 5, Sarauskaite 2, Mandić 2, Begić, Skobel