Mało kto spodziewał się takiego pogromu! Twarde Pierniki niszczą Rosę Radom - to kapitalna drużyna

16:41, 05.11.2018 FD Aktualizacja: 19:58, 05.11.2018
Skomentuj fot. materiały własne fot. materiały własne

Polski Cukier Toruń zgodnie z planem pokonał Rosę Radom. Styl w którym torunianie odnieśli zwycięstwo jest jednak nadspodziewany. Twarde Pierniki zniszczyły niewygodnego dotychczas rywala 92:56

Rosa mogła mieć nadzieję na dobry wynik w Toruniu. Po serii porażek radomianie przyjechali do Torunia po wygranej w Sopocie. Polski Cukier jest jednak w wybornej formie, a potwierdził to tylko niedawny mecz we Włocławku. Przypomnijmy, że Twarde Pierniki wygrały w Hali Mistrzów pierwszy raz.

Po pierwszej kwarcie torunianie wygrywali już 24:19. Druga to prawdziwy popis naszych koszykarzy i zwycięstwo 24:8. Po przerwie obraz gry w ogóle się nie zmienił. Trzecia część meczu to kolejny pogrom Rosy - 20:13. Wisienką na torcie była ostatnia kwarta, którą Polski Cukier Toruń wygrał 24:16.

Świetne spotkanie zagrał Aaron Cel i bohater z Włocławka - Bartosz Diduszko. Dalej odbudować próbuje się Przemysław Karnowski, który rzucił sześć oczek. W kolejnej kolejce Polski Cukier zagra w Warszawie z Legią.

Polski Cukier Toruń - Rosa Radom 92:56 (24:19, 24:8, 20:13, 24:16)

Polski Cukier: Aaron Cel 17, Bartosz Diduszko 16, Karol Gruszecki 12, Cheikh Mbodj 10 (10 zb), Krzysztof Sulima 10, Robert Lowery 8 (13 as), Tomasz Śnieg 8, Przemysław Karnowski 6, Mikołaj Ratajczak 5, Ignacy Grochowski 0.

Rosa: Marcin Piechowicz 12, Filip Zegzuła 11, Carl Lindbom 9, Artur Mielczarek 7, Hanner Mosquera Perea 7, Obie Trotter 4, Mateusz Szczypiński 4, Wojciech Wątroba 2, Daniel Wall 0, Szymon Szymański 0.