Energa wygrywa z Politechniką. Kolejny świetny występ toruńskich koszykarek i zabójczego duetu

15:08, 29.10.2018 FD Aktualizacja: 17:16, 29.10.2018
Skomentuj fot. archiwum fot. archiwum

Katarzynki nie zwalniają tempa. Po maratonie w europejskich pucharach, Energa podejmowała w Gdańsku beniaminka - Sunreef Yachts Politechnika Gdańska. W meczu niespodzianek nie było.

Torunianki przystępowały do spotkania w roli zdecydowanego faworyta. Dość powiedzieć, że gdańszczanki nie wygrały jeszcze spotkania w Lidze. To przełożyło się na rezultat meczu.

Jedyną kwartą, która mogła zwiastować niespodziewane emocje była druga część meczu. Gdańszczanki wygrały ją na tyle wysoko, że po pierwszej połowie prowadziły. Druga połowa to już popis gry Katarzynek. Torunianki zdominowały rywalki. Szczególnie dobrze zagrał duet  Nirra Fields - Laura Svaryte. Łącznie zdobyły 45 punktów!

Tak wygląda tabela Basket Ligi Kobiet!

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska - Energa Toruń 67:79 (11:22, 28:15, 16:24, 12:18)

Politechnika: Maegan Conwright 22, Annika Holopainen 21, Paulina Szymańska 7, Martyna Koc 6, Sylwia Bujniak 6, Martyna Pyka 3, Karolina Strzelczyk 2, Katarzyna Śmietańska 0, Agnieszka Haryńska 0, Natalia Gwizdała 0, Agata Ostrowska 0.

Energa: Nirra Fields 31, Laura Svaryte 14 (15 zb), Angelika Stankiewicz 9, Agnieszka Skobel 9, Alice Kunek 5, Katarzyna Trzeciak 4, Sanja Mandić 4, Roksana Schmidt 3, Daugile Sarauskaite 0, Emilia Tłumak 0, Miriam Uro-Nilie 0.