Świetny start Polskiego Cukru! Twarde Pierniki pewnie pokonały Trefl Sopot na wyjeździe

13:28, 08.10.2018 FD Aktualizacja: 13:50, 08.10.2018
Skomentuj fot. materiały własne fot. materiały własne

Po wyrównanych bojach w europejskich pucharach, Polski Cukier Toruń zaczął swój marsz po (oby) Mistrzostwo Polski. Torunianie w pierwszym meczu wypadli bardzo dobrze - pokonali Trefl Sopot 76:72

Spotkanie było wyrównane od początku. W pierwszej kwarcie padł remis 20:20. Druga należała już do Polskiego Cukru. W Twardych Piernikach błyszczał szczególnie Aaron Cel. Torunianie wygrali drugą część meczu i pierwszą połowę 43:34

Gdy wydawało się, że spotkanie będzie szło w kierunku wygranej Polskiego Cukru, do gry wrócili zawodnicy z Sopotu. Gospodarze rzucili o 10 punktów więcej od torunian i przed ostatnią kwartą wyszli na prowadzenie. 58:57 dla Trefla.

Ostatnia część spotkania to walka "łeb w łeb", ale Polski Cukier pokazał, że będzie się liczył w ścisłej walce o tytuł Mistrza Polski. Na koniec meczu tablica wyników pokazała rezultat 76:72 dla Twardych Pierników.

Trefl Sopot - Polski Cukier Toruń 72:76 (20:20, 14:23, 24:14, 14:19)

Trefl Sopot: Taylor 20 (5), Ł. Kolenda 14 (2), 5 as., M. Kolenda 9 (1), Kulka 2, Stefański 0 oraz Leończyk 14, 13 zb., 7 as., Motylewski 5, Śmigielski 4, Jeszke 4.

Polski Cukier Toruń: Cel 17 (1), 10 zb., Gruszecki 10 (1), Lowery 9 (1), 9 as., Wiśniewski 6, Mbodj 5, 5 bl. oraz Śnieg 13, 6 zb., Karnowski 12, Sulima 4, Perka 0.