Zamknij
REKLAMA

Hiszpańskie media pod wrażeniem Polskiego Cukru! “Jak uczeń z mistrzem!”

09:07, 28.09.2018 | Marcin Lewicki
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum

Największe tytuły w Hiszpanii nie mogą uwierzyć, że Movistar Estudiantes odpadł z Ligi Mistrzów. Na drodze utytułowanej drużyny stanęły Twarde Pierniki, które odrobiły 8 punktów straty i wygrały mecz 84-69.  

O wygranej Polskiego Cukru piszą między innymi AS, Marca, Capital Deporte i La Vanguardia. W relacjach dziennikarzy z Półwyspu Iberyjskiego pojawia się spore niedowierzanie, ale też uznanie dla gry Twardych Pierników.  

Reporter AS twierdzi, że 8 punktów z Torunia przewagi "to zwykły miraż, zatruty prezent dla zespołu”. Podkreśla, że Twarde Pierniki świetnie poczuły krew i zdecydowały się na atak, który przyniósł sukces. Gra Estudiantes została podsumowana słowem “bezbarwny”. 

Z kolei w Marce przeczytamy o “nokautującym ciosie, jaki wyprowadzili zawodnicy z Torunia”. Co ciekawe – dziennikarze twierdzą, że Polski Cukier to... Mistrz Polski. Ciekawa zapowiedź sezonu. Hiszpanie chwalą zimną krew naszych koszykarzy i świetną postawę Karola Gruszeckiego (rzucił w meczu 22 punkty). 

W La Vanguardia przeczytamy o “wyprzedaży punktów” na jaką Hiszpanie zaprosili naszych zawodników. Capital Deporte twierdzi natomiast, że gra Twardych Pierników to “przerażający powrót”, a cały mecz podsumowuje słowem “szkoda”.  

Przypomnijmy, że Polski Cukier pokonał w Madrycie Estudiantes 84-69 i odrobił 8 punktów straty z meczu w Toruniu. W trzeciej - decydującej o awansie do Ligi Mistrzów – rundzie, Twarde Pierniki zagrają z Medi Bayreuth. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone