Ósme zwycięstwo z rzędu Katarzynek. Tak wygląda tabela

11:03, 22.03.2018 Oprac. MM Aktualizacja: 11:18, 22.03.2018
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

Energa Toruń pokonała w środę AZS Enea Poznań 96:64. To ósme zwycięstwo z rzędu podopiecznych Algirdasa Paulaskasa.

Torunianki idą jak burza, krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa. W środę w hali Spożywczaka podejmowały akademiczki z Poznania i były zdecydowanymi faworytkami tego spotkania.

Pierwsze dziesięć minut trochę przespane przez Katarzynki. Rywalki miały sporo miejsce pod koszem, co skrzętnie wykorzystywały i wygrały premierową odsłonę 23:22. Kolejne fragmenty meczu już zdecydowanie pod dyktando Energi.

Kluczowe dla losów meczu były druga i trzecia kwarta wysoko wygrane przez gospodynie. Świetne zawody rozgrywały Agnieszka Skobel i Monika Grigalauskyte. Katarzynki wypracowały wysoką zaliczkę, co pozwoliło im na spokojne kontrolowanie przebiegu spotkania w czwartek kwarcie. Ostatecznie Energa wygrała 96:64.

W sobotę nasz zespół zagra na wyjeździe z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin. Początek o godzinie 19:00.

Energa Toruń - Enea AZS Poznań 96:64 (22:23, 29:16, 29:8, 16:17)

Energa: K. Cain 15, A. Skobel 14, M. Uro-Nilie 14, K. Maliszewska 14, M. Grigalauskyte 10, M. Diawakana 9, L. Mansfield 9, E. Tłumak 5, A. Bekasiewicz 5, S. Mohamed 0, Z. Urban 0.

Enea AZS: K. Rymarenko 14, M. Stejskalova 12, J. Davis 11, K. Woźniak 10, J. Tunstull 6, J. Niemojewska 5, A. Parzeńska 4, K. Banach 2, K. Stefańczyk 0, M Kotula 0

Powiedzieli po meczu:

Algirdas Paulauskas (trener Energi Toruń): Również cieszę się, że moje młode zawodniczki pojawiły się na parkiecie. Dzisiaj byliśmy zespołem lepszym, wiedzieliśmy, na co stać drużynę z Poznania. W pierwszej rundzie mieliśmy z nimi spore problemy. Podoba mi się drużyna Enea AZS Poznań. Przez chwilę myślałem, że nawet dłużej powalczą z nami. To fajny, młody zespół będący na dobrej drodze. Zagraliśmy dzisiaj bez Alexis Hornbuckle mającej drobny uraz kolana - oszczędzamy ją na fazę play-off. Tam będzie dużo grania i ona musi być w pełni sił.

Miriam Uro-Nilie (zawodniczka Energi Toruń): Dziękuję drużynie z Poznania za przyjazd do Torunia i rozegranie z nami dobrego meczu. Po pierwsze chciałyśmy realizować zadania postawione przed nami przez trenera Algirdasa Paulauskasa. Momentami miałyśmy zbyt dużo strat. Musimy nad tym pracować na treningach, aby być lepszym zespołem.

Marek Lebiedziński (trener Enea AZS Poznań): Duże gratulacje dla zespołu Energi Toruń i trenera Algirdasa Paulauskasa. Ośme zwycięstwo z rzędu robi wrażenie. Katarzynki to świetny zespół, mają dobrą energię - myślę, że to jeden z pretendentów do medalu w tym roku. Chcieliśmy zaskoczyć Energę swoją energią. Myślę, że to się udało w pierwszej i przez kawałek drugiej kwarty. Potem nie byliśmy się w stanie przeciwstawić się sile fizycznej rywalek. Zabrakło w składzie Kasi Bednarczyk i Darii Marciniak - wysokich zawodniczek. Przewaga pod koszem zespołu z Torunia była bardzo widoczna. Cieszę się, że dziewczyny walczyły do końca w tym meczu, pokazały charakter i mogliśmy wprowadzić młode zawodniczki potrzebujące ogrania w ekstraklasie. Mam nadzieję, że to będzie pożytek dla nich i polskiej koszykówki. Życzę powodzenia toruniankom w fazie play-off.

Kinga Banach (zawodniczka Enea AZS Poznań): Gratulacje dla Katarzynek. Cieszy nas ilość minut spędzonych przez młode Polki na boisku. Pozostaje życzyć powodzenia Enerdze Toruń w fazie play-off, natomiast my skupimy się na sobotnim meczu z TS Ostrovią Ostrów Wielkopolski.