Katarzynki nie zwalniają tempa. Szóste zwycięstwo z rzędu

10:27, 13.03.2018 MM Aktualizacja: 10:31, 13.03.2018
Skomentuj Fot. Archiwum Fot. Archiwum

Koszykarki Energi Toruń pokonały w sobotę w hali Spożywczaka CCC Polkowice. Mimo nieudanej pierwszej kwarty, w kolejnych podopieczne Algirdasa Paulaskasa pokazały klasę i zwyciężyły 83:73.

Tylko pierwsza kwarta nie ułożyła się po myśli Katarzynek, które przegrały 19:24. W drugich 10 minut wróciły na właściwe tory, triumfując 18:15. Po pierwszej połowie na tablicy świetlnej widniał wynik 43:44.

Kluczowa dla losów spotkania okazało się drugie 20 minut, w których gospodynie dominowały nad rywalkami. Świetne zawody rozgrywała Alexis Hornbuckle, autorka aż 20 punktów. Nasz zespół przypieczętował wygraną w czwartej odsłonie. Dziesięciopunktowa zaliczka pozwoliła cieszyć się ze zwycięstwa 83:73.

W sobotę, 17 marca, Energa zmierzy się na wyjeździe z Basketem 90 Gdynia. Początek o godzinie 18:00

Energa Toruń – CCC Polkowice 83:73 (19:24, 18:15, 20:18, 26:16)

Energa Toruń: Hornbuckle 20, Diawakana 18, Cain 13, Skobel 12, Uro – Nilie 9, Grigalauskyte 8, Mansfield 3, Maliszewska 0.

CCC Polkowice: Fagbenle 25, Clark 18, Gajda 10, Spanou 5, Bojović 5, Leciejewska 4, Stankiewicz 4, Puss 2, Sandrić 0, Ervin 0.