Świetna passa Katarzynek trwa. Kolejny rywal odprawiony

10:07, 05.03.2018 MM Aktualizacja: 10:12, 05.03.2018
Skomentuj Fot. Agnieszka Bielecka Fot. Agnieszka Bielecka

Trwa zwycięska seria koszykarek Energi Toruń. W sobotę podopieczne Algirdasa Paulaskasa pokonały na wyjeździe Ostrovię Ostrów Wielkopolski 75:72.

W ostatnich tygodniach koszykarki znajdują się w znakomitej formie. Po pokonaniu m.in. kandydatek do mistrzowskiego tytułu, 1KS Ślęzy Wrocław i Wisły Kraków, teraz przyszedł czas na drużynę Ostrovii Ostrów Wielkopolski.

Nasz zespół świetnie wszedł w to spotkania. Pierwsza kwarta była kluczowa dla późniejszych losów meczu. Przyjezdne wygrały ją 22:13. Zdecydowanie bardziej wyrównane było drugie 10 minut. Minimalnie lepsze okazały się gospodynie (23:22), ale po 20 minutach wciąż prowadziły Katarzynki 44:36.

Dobre zawody rozgrywała przede wszystkim Monika Grigalauskyte, Laurem Mansfield, a także Kelley Cain. W późniejszej fazie spotkania gra rozkładała się na większość zawodniczek, co miało przełożenie na końcowy rezultat. Trzecia kwarta zakończyłem się remisem 17:17, natomiast sporo emocji dostarczyła ostatnia kwarta.

Ostrovia próbowała gonić wynik, ale ostatecznie zabrakło czasu. Wypracowana w pierwszej kwarcie zaliczka wystarczyła do wywiezienia z Ostrowa Wielkopolskiego pełnej puli. Ostatecznie Energa wygrywa na trudnym terenie 75:72, odnosząc piąte zwycięstwo z rzędu. Kolejny ligowy mecz torunianki rozegrają już w sobotę w Toruniu, gdzie podejmą CCC Polkowice. Początek o godzinie 18:00.

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Energa Toruń 72:75 (13:22, 23:22, 17:17, 19:14)

Ostrovia: B. Lewis 18, M. Jasnowska 16, H. Ruljowa 14, K. Motyl 10, K. Joks 6, S. Nowicka 4, M. Naczk 4, A. Kowalczyk 0.

Energa: M. Grigalauskyte 13, K. Cain 12, L. Mansfield 11, A. Hornbuckle 10, K. Maliszewska 9, M. Diawakana 8, E. Tłumak 5, A. Skobel 5, M. Uro-Nilie 2.