Problemy tylko w pierwszej kwarcie, pewne zwycięstwo Energi

08:47, 28.02.2018 MM Aktualizacja: 08:53, 28.02.2018
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

Koszykarki Energi Toruń pokonały we wtorek w hali Spożywczaka Widzew Łódź 92:66. Katarzynki plasują się na 5. miejscu w tabeli.

Tylko w pierwszej kwarcie podopieczne Algirdasa Paulaskasa miały problemy, którą przegrały nieznacznie 15:19. Kluczowa dla losów spotkania była druga odsłona, wyraźnie zdominowana przez toruński zespół.

Katarzynki królowały na parkiecie, grając skutecznie w ofensywie i defensywie, co od razu miało przełożenie na wynik. Energa wygrała te partię 35:15 i na przerwę schodziła z prowadzenie 50:34.

W kolejnych dwóch kwartach bez niespodzianek. Gospodynie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie ostatecznie pewnie triumfując 92:66. Było dwunaste zwycięstwo Energi w tym sezonie.

W najbliższej kolejce (3 marca), Katarzynki zagrają na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Początek o godzinie 17:00.

Energa Toruń - Widzew Łódź 92:66 (15:19, 35:15, 19:20, 23:12)

Energa: A. Hornbuckle 19, E. Tłumak 19, A. Skobel 15, K. Cain 10, L. Mansfield 10, M. Grigalauskyte 8, M. Uro-Nilie 5, M. Diawakana 4, K. Maliszewska 2, S. Mohamed 0, Z. Urban 0

Widzew: J. Drop 17, K. Gertchen 14, K. Scheer 9, R. Schmidt 8, B. Harvey-Carr 8, D. Zawidna 3, A. Kudelska 3, W. Zapart 2, E. Paździerska 2