Tyle zarobili koszykarze Polskiego Cukru Toruń po wygranym finale w Pucharze Polski!

20:15, 18.02.2018 Michał Malinowski
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

Polski Cukier Toruń pokonał w finałowym meczu Pucharu Polski Stelmet Zielona Góra 88:80. MVP turnieju został wybrany Karol Gruszecki.

Torunianie pojechali do Warszawy w okrojonym składzie m.in. bez kontuzjowanego Aleksandra Perki. Zaledwie siedmiu zawodników gotowych do gry miał Dejan Mihevc.

W pierwszym meczu Twarde Pierniki pokonały Start Lublin 83:71, a w sobotnim półfinale wzięły rewanż za ostatnią ligową porażkę z Turowem Zgorzelec (79:72). Mecz finałowy rozpoczął się po myśli naszego zespołu. Po pierwszej połowie torunianie prowadzili 20 punktami.

Nerwowo zrobiło się w czwartej kwarcie, gdy Stelmet zbliżył się na sześć punktów. Ostatecznie przewaga wypracowana wcześniej pozwoliła Twardym Piernikom "dowieść" zwycięstwo do końca. Bohaterem meczu został Glen Cosey, zdobywca 36 punktów.

Torunianie za zwycięstwo w Pucharze Polski otrzymali medale, puchar oraz nagrodę finansową w wysokości 50 000 zł.

Polski Cukier Toruń - Stelmet Enea BC Zielona Góra 88:80 (27:15, 24:16, 21:20, 16:29)

Polski Cukier: Glenn Cosey 36, Krzysztof Sulima 14, Karol Gruszecki 13, Bartosz Diduszko 8, Cheikh Mbodj 8, Łukasz Wiśniewski 7, Tomasz Śnieg 2.

Stelmet Enea BC: Martynas Gecevicius 19, Jarosław Mokros 15, Vladimir Dragicević 13, Łukasz Koszarek 9, Thomas Kelati 8, Nikola Marković 5, Alejandro Hernandez 4, Przemysław Zamojski 3, Adam Hrycaniuk 2, Edo Murić 2, James Florence 0.