Piękny początek roku. Pierniki wygrywają w Sopocie 18 punktami! Kolejny mecz w Zielonej

20:54, 03.01.2018 AA
Skomentuj fot. Tomasz Berent fot. Tomasz Berent

Ostatnia kwarta to popis pięknej koszykówki w wykonaniu zespołu Dejana Mihevca. Mimo początkowych problemów zawodnicy Polskiego Cukru Toruń zwyciężyli  w Sopocie, aż 18 punktami!

Dobra passa Polskiego Cukru trwa. Torunianie pierwsze spotkanie w 2018 roku rozegrali w Sopocie. Środowe spotkanie z Treflem rozpoczęli: Łukasz Wiśniewski, Glenn Cosey, Cheikh Mbodj, Aaron Cel i Karol Gruszecki.

Pierwsze 10 minut były bardzo wyrównane, lekko przeważali jednak gospodarze.Punktacja zmieniała się bardzo dynamicznie, ostatnie w tej części gry to sopocianie wypracowali sobie przewagę. Dopiero druga kwarta pokazała, że torunianie nie próżnowali przez te kilka dni.

Do przerwy gościom udało się zdobyć trzy punkty przewagi.

Chociaż koszykarze Trefla starali się dorównać swoim przeciwnikom, to Twarde Pierniki z minuty na minutę się rozpędzały.

Tradycyjnie świetnie zaprezentował się Cosey, który na boisku spędził ponad 30 minut i udało mu się zdobyć 19 punktów.

Dobry mecz zagrał także kapitan toruńskiego zespołu, Łukasz Wiśniewski.

Torunianie wygrali pierwszy mecz w 2018 roku aż 18 punktami, w ostatniej kwarcie totalnie zdominowali koszykarzy Trefla Sopot.

Kolejny, wyjazdowy mecz torunianie rozegrają już w niedzielę (7 stycznia). Spotkanie ze Stelmetem BC Zielona Góra rozpocznie się o godz. 12:40. Będzie je transmitował Polsat Sport Extra.

Trefl Sopot – Polski Cukier Toruń 72:90 (20:18, 18:23, 21:21, 13:28)

Polski Cukier: Cosey 19, Wiśniewski 16, Mbodj 12, Diduszko 10, Gruszecki 9, Cel 7, Sulima 6, Śnieg 6, Krefft 3, Perka 2.