Gliwiczanie muszą przełknąć gorycz porażki. Pierniki wygrywają na wyjeździe. #Let's Go Torun

18:57, 10.12.2017 AA
Skomentuj fot. Tomasz Berent fot. Tomasz Berent

Po ostatniej porażce koszykarze Polskiego Cukru Toruń chcieli wygrać za wszelką cenę, aby nie zawieść swoich wiernych kibiców. Słabszy zespół z Gliwic nie dawał za wygraną, ale dobra gra w defensywie i przemyślane akcje sprawiły, że gracze z Torunia zdominowali gliwicki parkiet.

Torunianie mecz rozpoczęli w składzie Aaron Cel, Glenn Cosey, Karol Gruszecki, Łukasz Wiśniewski i Cheikh Mbodj.

Początkowo to gospodarze dominowali na własnym boisku, jednak podopieczni Dejana Mihevca szybko przejęli inicjatywę. Gliwiczanie grali bardzo agresywnie, dzięki czemu zawodnicy z Torunia mogli popisać się skutecznością w rzutach osobistych.

Torunianie mieli także wyjątkowe szczęście do trójek, dzięki czemu pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 21 do 26 dla naszych.

Drugą kwartę rozpoczęli Aleksander Perka, Krzysztof Sulima, Tomasz Śnieg, Bartosz Diduszko i Łukasz Wiśniewski, którzy umiejętnie wykorzystywali niedoskonałości gry gliwiczan.

Chociaż gospodarzom nie można było odmówić woli walki, to przewidywalne akcje, niedokładne podania i brak skuteczności w rzutach szybko było widać na tablicy wyników. W połowie przewaga torunian wynosiła 10 punktów.

Cel, Gruszecki, Sulima, Wiśniewski i Śnieg walczyli o zwycięstwo w trzeciej kwarcie. Gospodarze byli bardzo zdeterminowani, ale niestety nie udało się tego przekuć na skuteczne akcje. Koszykarze Polskiego Cukru Toruń popisali się grą zespołową, a po spektakularnych rzutach za trzy w wykonaniu Aarona Cela i Pawła Kreffta przewaga jeszcze się powiększyła.

Przed ostatnimi 10 minutami spotkania Twarde Pierniki prowadziły 13 punktami (59-72).

Tego nie udało się odrobić koszykarzom GTK Gliwice, festiwal celnych rzutów, umiejętnych podań i zbiórek sprawiły, że gospodarze musieli uznać wyższość zespołu z grodu Kopernika. Spotkanie zakończyło się wynikiem 83 do 97 dla torunian.

Kolejny mecz Twarde Pierniki rozegrają z Anwilem Włocławek w niedzielę 17 grudnia we Włocławku. Rozpoczynające się o godz. 12:40 spotkanie będzie transmitować Polsat Sport Hd.

GTK Gliwice – Polski Cukier Toruń 83-97 (21-26, 20-25, 18-21, 24-25)

Cel 22, Sulima 14, Gruszecki 13, Diduszko 13, Cosey 11, Mbodj 8, Krefft 6, Śnieg 4, Wiśniewski 3, Perka 3.