Świetna Emilia Tłumak i Agnieszka Skobel prowadzą "Katarzynki" do zwycięstwa

08:27, 07.11.2017 MM
Skomentuj Energa pokonała TS Ostrovię Ostrów Wielkopolski   Fot. Tomasz Berent Energa pokonała TS Ostrovię Ostrów Wielkopolski Fot. Tomasz Berent

Energa Toruń pokonała w niedzielę w Arenie Toruń TS Ostrovię Ostrów Wielkopolski 62:56 w meczu 8. kolejki Basket Ligi Kobiet.

Dla podopiecznych Algirdasa Paulaskasa było to czwarte zwycięstwo z rzędu. Gospodynie nie miały jednak łatwej przeprawy. Drużyna z Wielkopolski postawiła trudne warunki.

Było to widoczne zwłaszcza w pierwszej kwarcie wygranej przez przyjezdne 20:18. Trener "Katarzynek" musiał zareagować w przerwie i szybko poprawić grę swojego zespołu. To najwyraźniej podziałało na torunianki, które w drugich dziesięciu minutach raziły skutecznością. Świetnie spisywały się Agnieszka Skobel i Emilia Tłumak, z którymi rywalki nie były sobie w stanie poradzić. Po 20 minutach Energa prowadziła 39:28.

Zaliczka wypracowana w drugiej kwarcie wystarczyła toruniankom do zwycięstwa w tym meczu. W trzeciej partii mecz miał bardzo wyrównany przebieg i zakończył się remisem 15:15. Ostatnie dziesięć minut to lekka przewaga Ostrovii, która koniec końców przegrała w Toruniu 56:62. W kolejny meczu (19 listopada) Energa zmierzy się na wyjeździe z CCC Polkowice. Początek meczu o godzinie 19:00.

Energa Toruń - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 62:56 (18:20, 19:8, 15:15, 10:13)

Energa Toruń: A. Skobel 17, E. Tłumak 16, R. Rasheed 8, M. Grigalauskyte 8, K. Cain 8, M. Grigalauskyte 7, L. Mansfield 4, K. Maliszewska 2, K. Suknarowska-Kaczor 0, M. Uro-Nilie 0.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski: K. Puss 18, B. Lewis 11, M. Jasnowska 8, J. Jones 8, M. Mfoula 7, M. Naczk 4, K. Joks 4, S. Nowicka 0.