Fatalny początek, piękny koniec! Toruń lepszy od Gdyni. Polski Cukier awansuje w tabeli PLK!

22:25, 16.10.2017 Adrian Aleksandrowicz
Skomentuj Twarde Pierniki lepsze od Asseco Gdynia, fot. Tomasz Berent Twarde Pierniki lepsze od Asseco Gdynia, fot. Tomasz Berent

Przed tym spotkaniem wszyscy spodziewali się, że emocje na najwyższym poziomie będą nam towarzyszyć do ostatnich sekund meczu. Mimo dobrej gry, mocny skład Gdyni musiał ulec gospodarzom. Twarde Pierniki wygrały kolejny mecz.

Pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały sukcesu podopiecznych Dejana Mihevca. Bardzo chaotyczną grę Twardych Pierników od razu wykorzystali goście z Gdyni.  Koszykarze Asseco zdominowali pierwszą kwarte. Dzięki niemal 100-procentowej skuteczności prowadzili aż 7 punktami! W zespole z Toruniu popisał się tylko Paweł Krefft, który celnie rzucił za trzy punkty. To pierwszy pokaz umiejętności młodego zawodnika.

W drugiej kwarcie nerwowa gra Pierników jeszcze bardziej się uwidaczniała. Nasi mieli problemy zarówno w ataku, jak i w defensywie. To doprowadziło do powiększenia przewagi gości, którzy do przerwy zdołali wypracować 9-punktowe prowadzenie.

Sytuacja zmieniła się w połowie 3 kwarty. Pierniki systematycznie odrabiały straty, a gra m.in. Karola Gruszeckiego i Glenna Coseya dawała widoczne efekty. Gospodarze objęli prowadzenie. 5 wypracowanych punktów przewagi podniosło morale zespołu.

Bohaterem decydującej kwarty został Aleks Perka, który w decydującym momencie trafił dwa razy z rzędu za trzy punkty. Kibicie skandowali jego imię, a zespół zmobilizował się do dalszej walki. Podziwialiśmy także kilka efektywnych akcji w wykonaniu Krzysztofa Sulimy i Tomasza Śniega, a także kapitana drużyny, Łukasza Wiśniewskiego.

Do ostatnich sekund zawodnicy z Gdyni nie odpuszczali, a mimo prawie 10-punktowego prowadzenia gracze z Torunia musieli dawać z siebie 100 procent.

Mecz zakończył się wygraną Twardych Pierników 87 do 79. Najlepszym graczem spotkania został Krzysztof Szurbarga, któremu udało się zdobyć aż 24 punkty dla zespołu gości. Dzięki temu zwycięstwu Pierniki awansowały na pierwsze miejsce tabeli PLK.

Polski Cukier Toruń – Asseco Gdynia 87 – 79.

Polski Cukier: Cosey 16, Gruszecki 16, Sulima 14, Perka 14, Wiśniewski 10, Cell 8, Śnieg 6, Krefft 3, Mbodj 0.

Asseco: Szubarga 24, Żołnierewicz 13, Witliński 11, Ponitka 10, Szczotka 8, Wyka 5, Garbacz 3, Jankowski 3, Put 2.

Kolejne spotkanie torunianie rozegrają na wyjeździe - 22 października w Radomiu. Mecz rozpocznie się o godz. 12;40.