Sędzia piłkarski z Torunia na cenzurowanym u mistrza kraju? Legia nie chce...

11:22, 03.03.2021 ddtorun.pl Aktualizacja: 11:28, 03.03.2021
Skomentuj  fot. Woytek/ Legionisci.com fot. Woytek/ Legionisci.com

To dość niecodzienna sytuacja. Znany i ceniony sędzia piłkarski z Torunia - Bartosz Frankowski znalazł się na cenzurowanym u aktualnego mistrza kraju - Legii Warszawa.

Obecny lider ekstraklasy wystosował pismo do przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN Zbigniewa Przesmyckiego. Prosi w nim o oficjalne merytorycznie stanowisko odnośnie pracy składu sędziowskiego podczas meczu z Górnikiem Zabrze.

Spotkanie sędziował arbiter z Torunia - Bartosz Frankowski.

Klub przedstawił trzy konkretne sytuacje:

- brak drugiej żółtej kartki dla Erika Janzy w związku z sytuacją z 39. i 40. minuty po tym jak zawodnik Górnika Zabrze w sposób brutalny sfaulował Luquinhasa

- żółta kartka dla Luquinhasa w 57. minucie meczu w sytuacji gdy zawodnik nie atakował Michała Koja;

- brak żółtej kartki dla Przemysława Wiśniewskiego w 58. minucie za za w pełni zamierzony faul na Luquinhasie, w sytuacji w której zawodnik ten nie był zainteresowany piłką.

Co najistotniejsze Legia Warszawa poprosiła o niewyznaczenie sędziego Bartosza Frankowskiego przy ustalaniu składów sędziowskich na mecze Legii w tym sezonie.

Pismo zostało podpisane przez prezesa zarządu klubu - Dariusza Mioduskiego.