Piłkarze z Torunia mistrzami Polski w futsalu! To prestiżowy sukces akademickiej drużyny!

12:32, 24.02.2020 FD Aktualizacja: 12:44, 24.02.2020
Skomentuj fot. nadesłane fot. nadesłane

Piłkarze z Torunia mistrzami Polski! To prestiżowy sukces!

Ogromnym sukcesem dla toruńskich zawodników okazały się Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu. Rozgrywany w Poznaniu turniej wygrała drużyna Kolegium Jagiellońskie Toruńska Szkoła Wyższa.

Kolegium Jagiellońskie Toruńska Szkoła Wyższa wśród mężczyzn i Uniwersytet Jagielloński w Krakowie wśród kobiet zwyciężyły w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu, które zakończyły się w Poznaniu. To pierwsi zdobywcy złotych medali w tegorocznym cyklu AMP.

W finale turnieju mężczyzn studenci z Torunia wysoko pokonali drużynę Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie 5:1. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach po zwycięstwie z gospodarzami imprezy, Politechniką Poznańską, 3:0. Z kolei w finale turnieju pań zwyciężyły reprezentantki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, które pokonały drużynę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu 2:1. Dla krakowianek, które świetnie radzą sobie zarówno w rozgrywkach futsalowych jak i trawiastych, to już trzecie z rzędu zwycięstwo w AMP. Brązowy medal wywalczyły zawodniczki Uniwersytetu Gdańskiego, które zremisowały bezbramkowo z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, ale lepiej egzekwowały rzuty karne (3:2).

Mimo wysokiej porażki najlepszym graczem meczu finałowego uznano gracza krakowskiej drużyny - Mikołaja Zastawnika. Najlepszym strzelcem został Mateusz Cyman z ekipy zwycięzców, a najlepszym bramkarzem Maksym Kisielov z Uniwersytetu Śląskiego. W turnieju pań jako najlepszą zawodniczkę wybrano Klaudię Fabovą z PWSZ Wałbrzych. W klasyfikacji strzelczyń zwyciężyły Patrycja Michalczyk (Uniwersytet Szczeciński) i Emilia Jarzyna (Uniwersytet Warszawski). Najlepszą bramkarką została Denisa Mochnacka (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie).

Turniej męski odbył się na obiektach Politechniki Poznańskiej i Akademii Wychowania Fizycznego, natomiast żeński w salach Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetu Przyrodniczego. Organizatorem turnieju mężczyzn był KU AZS Politechniki Poznańskiej, natomiast turnieju żeńskiego – KU AZS UAM. W obu turniejach przez trzy dni rywalizowały 32 drużyny. Cykl Akademickich Mistrzostw Polski współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu. Dwa turnieje w Poznaniu wsparły m.in. Miasto Poznań, samorząd Województwa Wielkopolskiego, Dom Wydawniczy Rebis, MK Sport Organizacja Imprez, Jump Arena Park Trampolin.