Zamknij

Takiego meczu piłkarskiego w Toruniu jeszcze nie było. Zagrają politycy i pracownicy MOPR

12:43, 18.09.2019 | AJ
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Wojtek Szabelski

Takiego meczu piłkarskiego w Toruniu jeszcze nie było!

21 września 2019 r. na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego odbędzie się wyjątkowy mecz pomiędzy dwiema drużynami, składającymi się z przedstawicieli samorządu oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Będzie on częścią turnieju sportowego dla placówek zajmujących się osobami wykluczonymi oraz z niepełnosprawnością.

- Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na mecz. MOPR wraz z lokalną grupą oraz organizacjami pozarządowymi przygotowuje naprawdę ciekawe wydarzenie sportowe, które integruje środowisko - powiedział zastępca prezydenta  Zbigniew Rasielewski podczas zapowiadającej to wydarzenie konferencji prasowej, która odbyła się 17 września 2019 r. na Stadionie Miejskim. - Będzie to znakomita okazja, żeby zobaczyć, że integracja  z osobami wykluczonymi, może przebiegać w bardzo przyjemny sposób.

Początek meczu o godz. 9:00.

Oprócz meczu piłkarskiego w sobotę rozegrane zostaną również zawody lekkoatletyczne dla osób z niepełnosprawnością. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się już ponad 130 uczestników, niektórzy przyjadą aż z Holandii, Litwy oraz Austrii.

- Chcieliśmy przedstawić sport jako metodę terapeutyczną - jest on łatwo dostępny dla prawie wszystkich, a jednocześnie zaraża pasją i radością - powiedział Łukasz Falkowski ze Stowarzyszenia Cesteka. -  Jest to fantastyczny sposób na rehabilitację społeczną osób uzależnionych czy bezrobotnych.

Wydarzenie będzie zwieńczeniem projektu „Zdrowo i wesoło”. Adresowany był do 73 osób z niepełnosprawnością oraz osób przebywających w placówkach wychowawczych. Celem projektu było poznanie przez nich różnych form spędzenia wolnego czasu oraz nabywanie kompetencji społecznych, które miały wpłynąć na poprawę jakości życia w społeczeństwie.

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

zawiedzionyzawiedziony

3 1

a tak czekałem na mecz; pederaści przeciw lesbiom! 13:22, 18.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

przewiezionyprzewieziony

1 0

wystarczy jak pooglądasz siebie i swoja rodzinę :] 16:46, 22.09.2019


© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone